Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana oleju w moscie, skrzyni i uszczelniacza. czy odpowiedni olej?


kedzior96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie mam zamiar wymienic olej w moscie,skrzyni i tu pojawia sie moje pytanie. Czy kupilem odpowiedni olej, sprzedawca mi go sprzedal i mowil ze jest okej kupilem tylko 2l aby nie wtopic i nie wiem czy go zalac czy lepiej kupic drugi. Znalazlem w ksiazce serwisowej jaki ma byc ale nie moge znalezc odpowiednika z oryginalu :/ 

Przy okazji czy bez problemu wymienie uszczelniacz polosi w tylnym moscie, wystaczy tylko rozkrecic przegub i wypiac z mostu czy potrzeba jeszcze jakies operacje ? 

A4 b5 2.8 quattro skrzynia manualna. 

received_1848388265398950.jpeg

received_1848388242065619.jpeg

received_1848390185398758.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etka do tylnego mostu. Na dniach będę wymieniał u mechanika uszczelniacze i olej, więc okaże się czy wystarczy para nr 9, czy może doją również nr 11. Do skrzyni i do mostu będę lał Motul GEAR 300 75W-90 (od @dzik). W ASO do skrzyni litr 175 zł., więc odpuściłem :D. Do mostu etka już nie filtrowała.

Bez_tytułu_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zabrałem się za wymianę uszczelniaczy półosi oraz oleju w dyfrze. Dało by się je wymienić na aucie lecz trzeba by było rozpinać obydwa wachacze więc wyjąłem mechanizm w całości.Oczywiście wydech trzeba wykręcić. Zamontowałem dwa nowe uszczelniacze zalałem półtora litra oleju castrol syntrans transaxle 75w90.Luzu w przekładni nie było więc nic nie musiałem więcej rozbierać. Jeśli rozcieknie się przedni to da się go łatwo wymienić na aucie odkręcając tylko wał od tylnej flanszy. Zajęło mi to coś ponad 2 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu to mam tylko najbardziej mi zalezy czy dobry olej :) duzo slyszalem na temat tego mobila ze dobry no ale mam ten mam nadzieje ze nie zaszkodzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...