Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kierunki a'la USA - schemat?


JackSoon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuje jakiś schemacik jak podłączyć włącznik umieszczony w kabinie (do wyłączania pozycyjnych w kierunkach w razie problemów).

Wszystko przygotowane do montażu ale mam wrażenie, że taki włącznik będzie mi również wyłączał zwykłe postojówki, czy się mylę?

Mam zamiar zrobić to wszystko na innych oprawkach i żarówkach dwuwłóknowych, nie chcę żeby się to wszystko gryzło z normalnymi postojami.

Proszę o podpowiedzi, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pociągnij oddzielny kabel na przełącznik z stałym plusem po zapłonie ,zamiast łączyć to z postojówkami i będziesz miał wszystko ok :)

no i jakiś bezpiecznik po drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ zakłam, że pomysł dobry ale czy mógłbyś troszkę jaśniej? :) przepraszam, dopiero z pracy wróciłem i nie funkcjonuje najlepiej :D

/edit

zrozumiałem jak się wyspałem w końcu :D

faktycznie dobry pomysł, dzięki! :D

Edytowane przez JackSoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie bedzie to działało jeśli chcesz na tym jeździć. Jeśli dasz plusa żeby się świeciły i włączysz kierunkowskaz to nie będzie działał chyba że chcesz tylko używać obrysów ala usa tylko na postoju. Jeśli chcesz na tym jeździć można zastosować po dwa przekaźniki na stronę jeden rozłącza obwód obrysów gdy włączysz kierunkowskaz a drugi załącza obwód kierunkowskazu. Można zastosować jeden przekaźnik jeśli znajdziesz taki z dwoma zasilaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież kierunek będzie na 21-watowym włóknie, więc dlaczego ma nie działać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to w takie kierunki montuje się żarówkę dwuwłóknowa p21/5w, gdzie jedno włókno te mocniejsze odpowiada za migający kierunek, a drugie świeci się stałym prądem, w tym wypadku pojawia się on po wciśnięciu przełącznika, a masa jest wspólna i to tyle :hi:

A tak w ogóle -> 

 

Edytowane przez Hiper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...