Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z nawiewem a prędkość


orim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Od pewnego czasu pojawił się w samochodzie problem z nawiewem, mianowicie w momencie przekroczenia [około 110/120 km/h] przestaje dmuchać powietrze z nawiewów.

Po przyłożeniu dłoni czuć ciepłe powietrze, ale brak dmuchu. Cały czas słychać, że wentylator pracuje. Jeżeli w tym momencie włączę obieg zamknięty zaczyna dmuchać normalnie.

W momencie zwolnienia do około 60 km/h sytuacja się poprawia.

Taka sama sytuacja jest w trybie ECO jak i przy włączonej klimie, czasami blokuje się również w momencie przełączania pomiędzy trybami.

Po podpięciu do komputera nie wykazało żadnych błędów, nastawy klap sprawdzone - wszystko prawidłowo.

Filtr kabinowy wymieniony w pierwszej kolejności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, orim napisał:

Taka sama sytuacja jest w trybie ECO jak i przy włączonej klimie, czasami blokuje się również w momencie przełączania pomiędzy trybami.

Dziwne, ta usterka powinna zapisać się jako błąd.

Spróbuj innym kablem i oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,

Sprawdzał mi znajomy mechanik, zawsze sprawdzam u niego. Jeżeli wcześniej coś się działo, to błędy pokazywało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak leciałem do chorwacji 150 /h też tak było... jak zwolniłem , albo włączyłem obieg zamknięty - wiało. być może pęd powietrza jest taki żeby utrzymać ustawiąną temp.  zamyka nawiew ... żeby nie wiało na twarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z klapa dławienia powietrza, miałem to samo i ostatnio znowu powróciło , za każdym razem naprawiłem to nastawami podstawowymi ale sądzę że silniczek zawodzi ale tu tkwi problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...