Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pedał potencjometr przyspieszenia - dziura na początku?


august

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach dopieszczania auta chciałem wyeliminować zjawisko (moim zdaniem nienormalne) z pedałem przyspieszenia,

Otóż: wciskając pedał gazu dopiero po kilku milimerach (wyczuwalnie i zauważalnie) obroty zaczynają się zwiększać. Tak jakby pedał w początkowej fazie ruchu nie dotykał wcale potencjometru. Po tym dystansie jest wszystko normalnie.

Efekt jest taki, że trzeba ostrożniej niż w innych autach wciskać gaz bo auto ruszy zbyt gwałtownie.

- czy uszkodzony jest potencjometr? (brak błędów w ECU)
- czy można jakoś doregulować neutralne położenie pedału przyspieszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij vaga i gdzieś w 01 engine jest położenie pedału gazu. Będziesz wiedział czy to on jest winny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2017 o 20:55, lukaszooo napisał:

Podepnij vaga i gdzieś w 01 engine jest położenie pedału gazu. Będziesz wiedział czy to on jest winny.

Dobry pomysł, dzięki.

Może coś wymyślam i ten typ tak ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczerpniete z innego forum:

''Jeden z trickow ktory mnie urzekl. Wkladamy kluczyk do stacyjki przekrecamy na zaplon (nie uruchamiamy silnika, to ta pozycja w stacyjce tuz przed uruchomieniem silnika;) ) nastepnie wciskamy pedal gazu do podlogi i trzymamy tak przez 3s. Wylaczamy zaplon (kluczyk calkiem w lewo) i dopiero teraz puszczamy pedal gazu. Kluczyk pozostaje w stacyjce, czekamy 2 minuty!! a nastepnie wyciagamy kluczyk ze stacyjki, wkladamy z powrotem normalnie odpalamy autko i reakcja oraz czulosc na "depniecie" jest duzo lepsza. UWAGA NIE WCISKAMY PEDALU SPRZEGLA RAZEM Z PEDALEM GAZU ! Trzeba "zabieg" powtarzac do kilka tygodni.''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...