Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 ADP wskakuje na wysokie obroty


Kappuchu

Rekomendowane odpowiedzi

Wita, z falującymi obrotami walczę już jakiś czas. Rok temu wymieniłem sondę lambda, ostatnio wymieniony czujnik temperatry cieczy i termostat, a także wyczyszczona przepustnica. Przed tymi czynnościami obroty falowały zaraz po zatrzymaniu samochodu i sie ustatkowywały, problem ten zniknął jednak ostatnio coraz częściej dzieje się tak, że po zatrzymaniu obroty spadają do 900 i od razu wbijają na 2500 obr, potem spadają znowu do 900 i tak zostają. Dodam, że nie dzieje się to cały czas, raz jest tak że auto chodzi dobrze i nic się nie dzieje, a raz dzieje się tak jak opisałem. Przeważnie zaraz po odpaleniu obroty jeśli wskoczą na 2000 obr i spadną do 1200 (czyli normalne obroty na zimnym silniku) to podczas jazdy i zatrzymywania dzieje się tak jak opisałem, a jesli po odpaleniu obroty wskakują normalnie to silnik pracuje dobrze, nie wiem za bardo gdzie szukać przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecna nie mam dostępu do vaga więc ciężko mi cokolwiek powiedzieć, wstępnie się zastanawiałem czy to silnik krokowy może być już na wykończeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ogarnij vaga, ale myślę ta jak kolega wyżej, raczej przepustnica kiedyś w 1.8t podczas jazdy zrzucenie biegu na luz a auto trzymało 1600-1800 obr/min i wyszła przepustnica także całkiem możliwe, ogarnij najpierw błędy ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie przepustnica to od razu się zapytam jakiej firmy? Bo wiadomo trochę tego na rynku jest i żeby się nie nadziać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kappuchu napisał:

Jeśli faktycznie przepustnica to od razu się zapytam jakiej firmy?

Masz tu na forum użytkownika o nicku : dzik, napisz do niego to Ci dobierze oryginalną nową przepustnicę za dobrą cenę. Z firmy Bosch jest oryginalna.

Jeżeli nie chcesz nowej to kup sobie na szrocie oryginalną ale używaną.

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania przepustnice do ADP jak coś.Używka ale potencjometr bez wytarć.U ciebie mogły pójsc węglowe scieżki w potencjometrze i tak sie własnie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...