Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozrząd i łańcuch


Lambrys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam cieplutko!

Szukałem długo w googlach dokładnych informacji na temat łańcucha rozrządu w silniku 2.4 v6 i cholera poległem, dlatego proszę was o pomoc. Od niedawna jestem posiadaczem Avanta B5 z tym piecem, po powrocie od mechanika (wymiana płynów etc) dostałem informacje, jakoby silnik miał, cytując, "dwa rozrządy" i łańcuch jest już powoli luźny. Dodam, że przebieg to 205 k, gdzieś wyczytałem, że przy tej wartości jakoś się to wymienia. 

Czy ktoś mi może to wytłumaczyć? Mechanik to ze mnie jak z głuchego muzyk, raczej ciągle się uczę. Jaki byłby koszt wymiany całkowitego rozrządu, zarówno łańcucha jak i paska z wszelkimi podzespołami? Jakie firmy wybrać? Czy jest tu ktoś kto zajmuje się sprzedażą takich części w dobrej cenie?

Jak już dopracuje sobie to autko i podszkolę się na jego temat pochwalę się na forum w trybie natychmiastowym :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrząd jest na pasku, na łancuchu są spięte wałki wraz z napinaczem, jeśli nie hałasuje ci na rozgrzanym silniku jak diesel to nie ruszaj tego nie jest to tani temat

to nie lancuchy sie zużywają a napinacze, jesli po nacisnieciu na lancuch ugina sie on wiecej niz 2-3mm to napinacz kwalifikuje sie do wymiany ale tak jak mowilem nie rusza sie tego dopoki nie klepie jak diesel na rozgrzanym oleju na jałowym biegu

koszt rozrzadu to 600-700zł nie liczac napinaczy i lancuchow bo jesli masz te z wtyczka to jeden napinacz plus lancuch to 2,5tys w aso, na zamienniki napinaczy nawet nie ma co patrzec bo rozpadają sie w rękach

Edytowane przez uszol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze inne objawy kwalifikujące napinacz do wymiany takie jak tarcie łańcuszka przy schodzeniu z obrotów czy jego odgłosy w pewnym zakresie obrotów bez względu na temp. silnika (ja tak miałem). Czekanie z wymianą na ostatni dzwonek nie jest dobrym rozwiązaniem. W tym 2.4 to są 2 napinacze jak w silniku BDV? Bo jak tak to koszty wzrastają, a w przeciwnym wypadku na drugiej głowicy jest tylko łańcuch spinający wałki. Febiego czy swaga można dostać w granicach 1200 i bez przesady, że tylko ori się nadają. Jak kogoś stać to proszę bardzo :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękówka, rozjaśniliście mi temat mocno. Mogę spać spokojniej :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukałem podobnego tematu więc się podepnę bo nie chce nie potrzebnie tworzyć nowy temat :).  Jak ktoś wyżej napisał, na rozgrzanym silniku na biegu jałowym słychać u mnie klekotanie.. Byłem właśnie u mechanika i stwierdził że to może być napinacz łańcuszka. Nie przyjemny klekot niczym w dieslu bardziej słychać od strony kierowcy. Czy ktoś miał podobny przypadek? Ile taki zabieg wymiany może kosztować? Jakie jeszcze przyczyny tego klekotu mogą jeszcze być oprócz tego napinacza? 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2017 o 15:02, nevermind1920 napisał:

Jakie jeszcze przyczyny tego klekotu mogą jeszcze być oprócz tego napinacza? 

Zmierz ciśnienie oleju. A reszta wyjdzie jak się dobierzesz do napinacza. Jak chcesz zmienić napinacz to od razu łańcuch, przy tym zabiegu od razu najlepiej wymienić rozrząd jak nie był robiony.

Dnia 24.07.2017 o 15:02, nevermind1920 napisał:

Ile taki zabieg wymiany może kosztować?

Masz napisane 2 posty wyżej.

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Jestem tu nowa wiec z góry przepraszam. Mam pytanie odnośnie wymiany rozrządu audi a4 b5 2.4 automat ile będzie kosztować wymiana u mechanika koszt rozrządu co się orientuje to koszt ok 600 zł z pompą. Ile może wziąść mechanik za robociznę wraz z wymianą i kupnem u niego rozrządu wraz z pompą ?

Edytowane przez Asiunka141000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 300 zł za samą robotę weźmie a części kup sobie sama bo sobie jeszcze doliczy do części jak będziesz kazała jemu kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...