Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Problem z silnikiem - brak mocy


Thomas8010

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba bede musial sie umowic z mechanikiem na podpiecie go pod kompa cheesy

tylno broń Boże nie z takim co elektrozawór N75 nazawał zaworem upustowym bo jeszcze gotów Ci gaźnika się w Twoim silniku doszukać i cewkę wysokiego napięcia wymienić albo silniczek krokowy :wink4:[br]Dopisany: 07 Styczeń 2009, 16:20_________________________________________________rico11 uwierz mi, że jeszcze trochę poczytasz wiadomości na tym forum i to Ty będziesz zaginał tego mechanika - szkoda, miałeś pecha bo akurat trafiłeś na jakiegoś niemotę, z którego akurat przykładu nie ma co brać, nie martw się, dobrze myślałeś tylko akurat jego wieedza wprowadziła Cię w błąd.

Pozdrawiam.

Mechanik jest dobry, A przynajmniej tak o nim mówią no prowadzi serwis Boscha,ale mniejsza z tym.

To pewnie ja coś pomyliłem bo nie jestem już pewien czy to na pewno był ten zawór który był na zdjęciu.

Może lepiej powiem gdzie była ta część którą wtedy wymienił, a ty powinieneś wiedzieć co to było. Część znajdowała się z przodu zaraz za chłodnicą po stronie gdzie jest turbina ( pasażera). Jak jutro znajdę chwile w dzień to postaram się zrobić zdjęcie i wyjaśnimy co to było, no bo dlaczego miał by ten mechanik kłamać, skoro auto naprawił.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ! Czekam na fotkę bo Audicą nie jeżdżę więc nie wiem co tam jest, w którym miejscu upchane pod maską :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ! Czekam na fotkę bo Audicą nie jeżdżę więc nie wiem co tam jest, w którym miejscu upchane pod maską :>

to zapraszam do zakupu Auta z tej marki.

ja już miałem:

c4 2.3e

b5 1.6

b5 1.8

b5 1.8t

b5 2.5tdi avant

a obecnie b5 1.9tdi AFN avant

i powiem Ci ze następne też planuje z czterema kółkami na masce bo jeszcze żadne mnie nie zawiodło :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zapraszam do zakupu Auta z tej marki

he he, pewnie bym zakupił ale tylko TDI, benzyn już nie chcę, obecnie jeżdżę Golfem Mk4 TDI ale z nim to chyba długo pozostanę bo kupiłem mieszkanie M5 na kredyt więc chyba nic nie odłożę na boku ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zapraszam do zakupu Auta z tej marki

he he, pewnie bym zakupił ale tylko TDI, benzyn już nie chcę, obecnie jeżdżę Golfem Mk4 TDI ale z nim to chyba długo pozostanę bo kupiłem mieszkanie M5 na kredyt więc chyba nic nie odłożę na boku ;(

No nie dziwie Ci sie bo też wolałbym mieszkanie niż autko :good: to życze wszystkiego najlepszego na nowym mieszkanku. a z powodu że to M5 to może zorganizujesz ogólnopolski zlot połączony z parapetówką :naughty: :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za życzenia, mieszkam już w nim ponad rok a jeśli chodzi o zlot i parapetówę to ja nie miałbym nic przeciwko ale moja kobieta i dziecko raczej chyba tak :>

sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są te zdjęcia.

Mam nadzieje że będziesz wiedział o co chodzi

wiem o co chodzi, tak jak pisałem jest to elektrozawór N75 sterowany nadciśnieniem, u jego góry przy wtyczce elektrycznej widać czerwony wężyk, ten widoczny u dołu wychodzący z boku mimo, że na zdjęciu jest czarny to jak go przemyjesz będzie niebieski a prawie całkiem niewidoczny a wychodzący pionowo w dół od spodu tego elektrozaworu będzie czarny. Już na pierwszy rzut oka widać, że różni się od tego podanego na mojej fotce wtyczką a dalej nie wiem bo go nie widać.

PS. Zawór upustowy, o którym wspomnialeś to ta część wewnątrz części gorącej turbiny zaznaczona na poniższej fotce :

3e27556856135632m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są te zdjęcia.

Mam nadzieje że będziesz wiedział o co chodzi

wiem o co chodzi, tak jak pisałem jest to elektrozawór N75 sterowany nadciśnieniem, u jego góry przy wtyczce elektrycznej widać czerwony wężyk, ten widoczny u dołu wychodzący z boku mimo, że na zdjęciu jest czarny to jak go przemyjesz będzie niebieski a prawie całkiem niewidoczny a wychodzący pionowo w dół od spodu tego elektrozaworu będzie czarny. Już na pierwszy rzut oka widać, że różni się od tego podanego na mojej fotce wtyczką a dalej nie wiem bo go nie widać.

PS. Zawór upustowy, o którym wspomnialeś to ta część wewnątrz części gorącej turbiny zaznaczona na poniższej fotce :

3e27556856135632m.jpg

Jak pisałem że to chyba taki jak na twojej fotce to tego nie sprawdzałem w aucie bo strasznie zimno było, ale i tak kiepsko widać jak to dokładnie wygląda. Wymiana miała miejsce już kilka lat wstecz więc dokładnie nie pamiętałem jak to wyglądało.

Ale jak będę przy okazji u tego mechanika to zapytam dlaczego wprowadził mnie w błąd. W każdym razie jak wymienił wtedy ten zawór to samochód odżył :)

Dzięki za wyjaśnienie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za życzenia, mieszkam już w nim ponad rok a jeśli chodzi o zlot i parapetówę to ja nie miałbym nic przeciwko ale moja kobieta i dziecko raczej chyba tak :>

sorry za OT.

powiedz żonie że będzie nas tylko troche ponad 100 osób i że będziemy Cicho :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...