Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa dmuchawy nawiewu


slawek k

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli kogos to ratuje to mimo ze wszyscy pisza ze dmuchawa z angola nie pasuje - ja wam powiem ze pasuje. po dwoch zabiegach :wink:

do dmuchawy z angola zakladamy "smigielko" z zepsutej europy

zamieniamy miejscami przewody w dmuchawie z angola i smiga jak nasza ori :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie,że "odgrzeje kotleta" ale mam kilka pytań.Po pierwsze jakie są wymiary szczotek 8x8 czy 8x9 mm bo obie wersje pojawiły się w wątku.Pytanie drugie ,czy zna ktoś wymiary komutatora i ilość pól.W ostatnich dniach moja dmuchawka przestała działać i rusza tylko jak się kopnie w schowek,a nie chce mi się wyciągać,mierzyć,montować a później znów demontować jak przyjdą części.

Miałem identyczny problem. Wymiary moich szczotek to 8,9x 7,9 z wyjściem bocznym linki i miały delikatny luz. Kupiłem 8x8x18 z wyjściem linki czołowym. Jest miejsce żeby takie zamontować a różnice w wymiarach można dopasować pilnikiem.

Ale ostatecznie jeszcze ich nie zamontowałem. Przy sprawdzaniu przedmuchałem wszystko, stare szczotki miały z 10mm wys, więc problem polegał na ich klinowaniu się, a było było pełno. Mam dmuchawe Valeo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam valeo więc szczotki pewnie podejdą te co u ciebie. Ale jak ostatnio tam zaglądałem to komutator wyglądał nieciekawie,z tąd pytanie o niego

----------------------------------------------------------------------------------------------

Korzystając z wolnej niedzieli oraz tego,że nie będzie mi wozidło potrzebne przez kolejne kilka dni,wyjąłem dmuchawę i pomierzyłem wszystko.Sprawa ma się następująco:

szczotki - 8x9x22mm

komutator - 8x23mm 12 wycinków,pól,sekcji,czy jak to się tam nazywa:decayed:

Długość szczotek podana wg.tego co znalazłem na aukcjach,ponieważ moich zostało ledwo10mm

Mam nadzieję,że komuś przydadzą się te dane.Wymiary podane dla dmuchawy VALEO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, odgrzewam temat bo mam pytanie. Widziałam na popularnym serwisie aukcyjnym wiatraki za około 25 zł sztuka, zdaję sobie sprawę że są używane, ale pytanie czy kupno takich wiatraków ma sens? Niestety dla mnie cała ta wymiana szczotek plus kumotator to zbyt skomplikowane. Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...