Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kupno uzywanego a4 b6


SpokojnyCzlowiek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry, jestem raczej szczesliwym posiadaczem Seata cordoby 6L z silnikiem 1.4 16v generujacy moc 75kn oraz 55kw. Jest to wersja Signo wyposazona w instalacje gazowa stag4. Gaz sprawdza sie swietnie.

Jednak od zawsze ciagnie mnie do audi. Wybor padl na A4 B6 w wersji nadwozia Avant.

Bedzie to napweno silnik benzynowy, diesel nie wpasowuje sje w moj gust i styl jazdy, oraz trasy nie sa duze.

Najbardziej ciagnie mnie do silnika 1.8T, tu sie zaczynaja moje pytania.

Czy silnik o mocy 150km i przebiegu okolo 250do300tys. Km (bo takich jest wiekszosc). Czy taki silnik jest drogi w utrzymaniu? Chodzi mi o czesci zamienne ktore ulegaja zuzywaniu. Na jaka zywotnosc silnika moge liczyc? 

Jak taki silnik znosi gaz? Nie ma ich duzo na rynku wtornym z lpg.

Czy silnik 1.8T zakladajac przebieg 280tys oplaca sie gazowac? Przy moim seacie nie odczulem ani troche spadku mocy.

Na co zwrocic szczegolna uwage przy ogledzinach takiego auta?

Z gory dziekuje za odpowiedzi, pozdrawiam Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik bardzo dobrze znosi gaz pod warunkiem, że masz dobrze dobraną instalację i ktoś to dobrze wystroi. W przeciwnym razie będziesz się bujać z problemami i świecącym checkiem. Przebieg 250 tys jest raczej normalny w autach 15 letnich. Przy tym przebiegu trzeba liczyć się z główną bolączką silnika jaką jest napinacz łańcuszka rozrządu i na to należy głównie zwrócić uwagę przy zakupie oraz czy nie ma wycieków z silnika i turbo (trzeba się też liczyć z jego regeneracją). Po zakupie warto zajrzeć do odmy, sprawdzić szczelność dolotu i profilaktycznie wyczyścić smoka pompy oleju. Wymiana oleju max co 10 tys i tylko pełny syntetyk, a reszta to jak w każdym aucie. Koszty przy grubszych naprawach będą sporo większe niż cordobie ale za markę i "prestiż" trzeba płacić :P

Ja zakładałem gaz przy 223 tys, później zrobiony wirus i śmiga aż miło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...