Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Optymalne obroty dla tego silnika


witek_1308

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegos czasu obserwuje drgania na biegu jalowym, ktore przenosza sie na kierownice i fotele. Przegladalem watki, wiem ze pojawily sie sugestie odnosnie poduszek pod silnikiem, ale chcialbym rowniez miec pewnosc ze obroty mam 'optymalne'. Poniewaz wczesniej tego efektu nie mialem to zastanawiam sie czy cos sie z obrotami nie stalo (niestety nie pamietam jakie byly wczesniej). W tej chwili obrotomierz pokazuje ok 950 rpm i wskazowka jest bardzo stabilna bez jakichkolwiek odchylow w ktorakolwiek strone. Czy ta wielkosc jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili obrotomierz pokazuje ok 950 rpm i wskazowka jest bardzo stabilna bez jakichkolwiek odchylow w ktorakolwiek strone. Czy ta wielkosc jest ok?

Obroty dobrze sprawdzić VAGiem, bo wskazówka nie pokaże tak dokładnie, ale 950 obr. to raczej trochę za dużo.

Dobrze by było żeby ktoś z takim samym silnikiem sprawdził jak jest u niego, bo może jednak tak musi być.

Poduszki pod silnikiem nie koniecznie mogą być powodem drgań. Równie dobrze może to być od dwumasa, złych korekcji, złego paliwa itp. Poczytaj na forum, bo było sporo tematów odnośnie drgań silnika na biegu jałowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój BKE ma też obroty na jałowym 950. Nie wiem o jakie drgania konkretnie Ci chodzi

ale mój ma czasami delikatą wibrację na biegu jałowym tzn. obroty nie skaczą ale jest odczuwalna mała wibracja

na kole kierownicy i generalnie na całej kabinie pojawia sie nierególarnie.

Raczej bym sie tym nie przejmował. juz gdziesz czytałem ze ten typ poprostu tak ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno wczesniej tego nie bylo i dlatego sie zainteresowalem. Poza tym (a moze w zwiazku z tym) pojawia sie taki stukot ktorego raczej nie slychac z zewnatrz ze wzgledu na prace silnika, ale slychac ze srodka. Nie mam jak wejsc pod samochod na razie wiec nie wiem czy to byloby od dolu slychac. Ten stukot nie jest ciagly tylko pojawia w losowych (przynajmniej jak dla mnie) momentach i tylko na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...