Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B4 1Z] Twarda i nierówna praca po odpaleniu


pico

Rekomendowane odpowiedzi

Odpaliłem auto po 10 dniach postoju z świeżo naładowanym akumaulatorem , temperatura -9 stopniPraktycznie pierwszy słyszalny zapłon już od półobrotu ale tylko na chwilę i kręce dalej 4-5- sekund i zapalił na sekundę i zgasł.Druga i trzecia próba tak samo.Przy czwartej zapalił ale charakter pracy tragedia.Silnik chodzi bardzo twardo i nierówno-chwilami przygasa obroty skaczą 900-110.Wrażenie jak by kąt wtrysku był totalnie rozjechany.Tak pochodził około minuty i sie nie ustabilizował.Zgasiłem go i zapaliłem jeszcze raz ale teraz tylko tiknięcie i chodzi.Po tym drugim uruchomieniu jak by reką odjął silniczek chodzi równiutko jak zegarek.Nie wiem co się dzieje zważywszy że są problemy z uruchomieniem slnika w niższych temperaturach po kilku dniach postoju ale nie zawsze się tak dzieje czasami w minusowych temperaturach zapala od strzała.

Dodam że kąt wtrysku 52 ,świece sprawdzone,powietrza w wężykach nie widać no może jeden milimetrowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma... paliwo Ci zlapalo... wlej DEPRESATORA to zbiornika i pojezdzij troche - i bedzie cool..:-)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z paliwka sie masełko Robi :kox: .. Tak jak kolega wyżej Depresator do Baku i jazda dalej.. Cena depresatora waha sie od 17,99 -19,99 (Zależy jaka firma) Mi dzisiaj Audi Zamarzła na Amen i jeszcze sie zapowietrzyła.. Takze sie nie martw chcialbym zeby chociaz odpalila tak jak tobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z grzaniem świec prąd na kablach u mnie na jednej nie łapał dobrze kapturek od świecy i troszkę telepotało silnikiem jak zapalił, zrobiłem i wczoraj - 18 grzanie świec koło 5 -6 sekund i pali na dotyk żadnych telepotków równa praca a co do zamarzania to ja tankuje u nas palio zimowe i mi jakoś nie zamarza wczoraj jak jechałem z żoną ze szpitala to zaświeciła się rezerwa i mam w baku może z 5 litrów i dziś też zapalił na tyk więc po co lać specyfik jak jest paliwo zimowe i nie powinno zamarzną muszę dziś zatankować na full

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo co pico ale jak odpalilem auto przy -18 zatrzeslo buda,obroty falowaly przez ok 15 sekund ale potem doszedl do siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta chmura dymu co się pojawia zaraz po zapaleniu??? mi też stał dwa dni na mrozie, póżniej jak już go w końcu zapaliłem silniuk mało nie wyskoczył i tak jakby się dusił nier mógł złapać rytmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mARCIN607 moze lekko ci paliwo w przwodach zamarzlo i to dlatego... A ze jak paliwo jzuz przymarza to zmienia konsystencje na Masełko ;p to poprostu miał problem z jego przepaleniem i neie palil jej do konca to moze tez dlatego kopcił :):wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przedwczoraj dolałem deprasatora i wczoraj i dziś rano było -15 i pali za pierwszym razem. po odpaleniu obroty tylko wskakują na 1100 ale zaraz spadają na 850 i jest ok. tylko straznie długo sie nagrzewa dieselek zimą:( mam do pracy zalediwe 10 km po miesice więc za ten czas ledwo zdązy złapać 90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzisiaj na dodatek jak odpaliłem, na wyświetlaczy pod przebiegiem w miejscu przejechanych km migało mi 1n2 to jest jakiś błąd prawda?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzisiaj na dodatek jak odpaliłem, na wyświetlaczy pod przebiegiem w miejscu przejechanych km migało mi 1n2 to jest jakiś błąd prawda?!

tak najlepiej nie jezdzij bo to grozi wybuchem :decayed: Nie ma wyjscia trza poczekac na cieplejsze dni :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż to, odczekaj chwilę

przynajmniej będziesz miał na pewno zaoszczędzone parę złotówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co możę być?? świece?? jutro muszę na Warszawa jechać a niechcę się jakiejś powaznej awarii nabawić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzisiaj na dodatek jak odpaliłem, na wyświetlaczy pod przebiegiem w miejscu przejechanych km migało mi 1n2 to jest jakiś błąd prawda?!

INSPEKCJA => SZUKAJ :szukaj: :szukaj: :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...