Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t AJL dławienie przy przyspieszaniu i jednostajnej jezdzie 2tys. obrotów


Baraccuss

Rekomendowane odpowiedzi

siemka, mam problem z przyspieszaniem 1.8t ajl. Mianowicie podczas jednostajnej jazdy w granicy 2 tyś. obrotów samochód potrafi się przydławić lub jadąc mam w granicach 2 tyś. obrotów chcę przyspieszyć i występuje podobny objaw. Wystarczy delikatnie odpuścić gaz i znowu wcisnąć i problem znika. Około 3 tys. obrotów i wyżej problem nie występuje. Wymieniałem świece, filtr paliwa, przepustnica czysta. Czy może to być moduł zapłonowy? Pompa paliwa? Cewka? Ktoś miał może ten sam problem lub wie co to? 1f603.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/18/2017 o 15:38, Baraccuss napisał:

siemka, mam problem z przyspieszaniem 1.8t ajl. Mianowicie podczas jednostajnej jazdy w granicy 2 tyś. obrotów samochód potrafi się przydławić lub jadąc mam w granicach 2 tyś. obrotów chcę przyspieszyć i występuje podobny objaw. Wystarczy delikatnie odpuścić gaz i znowu wcisnąć i problem znika. Około 3 tys. obrotów i wyżej problem nie występuje. Wymieniałem świece, filtr paliwa, przepustnica czysta. Czy może to być moduł zapłonowy? Pompa paliwa? Cewka? Ktoś miał może ten sam problem lub wie co to? 1f603.png

Możliwe , że jakaś cewka się kończy lub moduł zapłonu.Profilaktycznie możesz też zrobić adaptację przepustnicy vagiem :good:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz. Przełożyłem z swojego rozbitka moduł zapłonowy, a później cewki.

-wymiana modułu zapłonowego - poprawa, ale problem występował dalej (wydaje mi się że przed wypadkiem w moim starym tez jakiś delikatny problem wiec może trzeba kupic nówkę)

-wymiana cewek - poprawa znaczna, ale minimalnie jeszcze coś niedomaga (podczas wymiany na jednej cewce była wilgoć na łączeniu cewki z paluchem? o.O)
 

-przepustnica czysta jak łza, przepustnica na linkę da się to dobrze zaadoptować?

Na grupie fejsbukowej podpowiadali mi żeby zobaczyć jeszcze przepływkę, jak bym podjechał na adaptację to może warto to też sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...