Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Mercedes Sprinter 2.9 TD - Autolaweta

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam..

 

Jako że zostałem posiadaczem auta dostawczego Mercedes Sprinter z niezniszczalnym silnikiem 2.9 TD. To postanowiłem założyć ten temat .

 

 

Mesika kupiłem niestety w stanie delikatnie mówiąc do remontu. Z każdym dniem rozbiórki okazywało się że jest gorzej niż źle.

 

Niestety były właściciel do auta nie dokładał za dużo , jedynie najważniejsze naprawy żeby tylko jechał do przodu i to wszystko.[emoji27]

 

Także i cena była bardzo okazyjna że tak powiem.. Więc jak powiedziało się "A" to i trzeba powiedzieć "B" .

 

Na początek plusy tego auta.

 

- silnik 2.9 TD w bdb kondycji uff (jedynie świece żarowe do wymiany były) o mocy 100KM jak na jazdę po kraju styknie .

- Najazd stalowy zrobiony w miejscowości Opalenica w czasach gdy liczyła się jakość a nie ilość o długości 5.20m co mnie bardzo cieszy [emoji4]

 

I chyba to wszystko.

 

Teraz minusy:

 

- Stan blacharsko - lakierniczy jak to w MB bywa tragiczny , lecz do uratowania.

 

- Dużo części mechanicznych do wymiany na nowe miedzy innymi.

- Opony stan kiepski że strach było jechać tym.

- Układ elektryczny tak samo w kiepskim stanie.

 

Lista modów jakie będą w lawcie nie jest duża, ale jakieś zmiany będą.

 

-Doprowadzenie auta do stanu bardzo dobrego blacharsko i mechanicznie.

- Przeróbka całego przodu od młodszej wersji CDi po 2003 roku.

- Oświetlenie tylne i boczne LED.

- Wygłuszenie kabiny chociaż w minimalnym stopniu.

- Belka ostrzegawcza LED (koguty).

- Nowe opony.

- Założenie lepszych głośników żeby coś grało.

- CB- Radio

- Licznik z obrotomierzem.

- Schowki na pasy transportowe.

-Zbiornik na wodę z małymi zbiorniczkiem na mydło.

- Listwy antyrowerowe aluminiowe.

 

Chyba to wszystko , reszta wyjdzie jak zawsze w trakcie napraw itp.

 

Kilka fotek jak auto wyglądało po za kupię a jak wygląda na dzień dzisiejszy.

 

7573554631827226ea286050634ace11.jpg

963505ace192b3c7c048d053ef559d6d.jpg

 

Podczas rozbiórki i oszacowania ile pracy i czasu to zajmie.

 

66d27a1ba1b9c352b3c5dd669ba35b9f.jpg

5399a75569e59f5ff5710b871758c710.jpg

dec648b8a1d97bac8ed0dc68831f6f08.jpg

4b1126801e4d7ece29f0c929000a78b2.jpg

36da8fe81d5b62a31a3589fec8cec256.jpg

 

Przez zimę zbierałem potrzebne części do remontu, żeby na wiosnę zaczynać pracę przy nim.

 

fc93902aa440702fd14fcd51f83acfbb.jpg

46d03840cf64ee89400c1cf58db0dc21.jpg

ea63ca88cdcf27cfbe425c8a0815d315.jpg

370fcdd8fb6571065cd58d8271f4bd20.jpg

 

Z każdym dniem coraz bliżej do końca remontu.

 

Od czasu do czasu będe wrzucał kilka fotek i opis co się dzieje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

Bus musi jeździć i zarabiać - nie ma czasu na przestoje i jakieś naprawy :wink:

Do czego będzie Ci służyła ta laweta ? Pomoc drogowa ?

Opublikowano
  • Autor
Dnia 18.03.2017 o 18:01, granatowy napisał:

Bus musi jeździć i zarabiać - nie ma czasu na przestoje i jakieś naprawy :wink:

Do czego będzie Ci służyła ta laweta ? Pomoc drogowa ?

Plany są właśnie jako Pomoc drogowa i od czasu coś dla siebie przytargać na mały handel.

Opublikowano

aż prosi się o jakieś 17-18 cali oraz obniżyć

 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
aż prosi się o jakieś 17-18 cali oraz obniżyć
 

Hehe.. tu niestety już niżej nie będzie. Jedynie jak coś się załaduje. Coraz bliżej końca układanki. [emoji6] b8d5b84dbf1917a85bd90ae2de183db2.jpgccea4599fe5d49a2e0f7f90e0a3574ca.jpgc6ba531a4cb8503f587e5401b9b206c1.jpg0ea268846d48d4ee110c18a21ae34ed6.jpg
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Fajny mercedes. Pamiętam że po ściągnięciu lamp wyglądał groźnie :) Mega proste auto. Ciekawe czym się różni wersja 100hp od 122hp. Widzę że intercooler taki sam jak w mocniejszej wersji.  Super skręt i na pompowanym fotelu bardzo wygodny. Mogłem nim jeździć na okrągło. Najlepszy bus jakim jeździłem

Opublikowano
  • Autor

Wątpię przód złożony. Właśnie nie wiem czy różnią się te wersje. 2618f67630b32a095c0ca1c2d210a210.jpg

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Niestety serducho się skończyło [emoji27] [emoji27] 6e267257326a7e46e631bca37acf5dea.jpg

Opublikowano

Co dokładnie poleciało??

Opublikowano
  • Autor

W wielkim skrócie to wszystko.. pojechałem tylko na sprawdzenie wtrysków bo zaczynał dymić na biało gdy był zimny.. no i się okazało ze silnik złom.. glowica do remontu itp.

Opublikowano

Reanimujesz czy szukasz nowego słupka??

Opublikowano
  • Autor

Reanimacja.. jestem zdania że jak swoje zrobisz to wiesz co masz

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Pierwsze próby.. jeszcze kilka wizualnych rzeczy i finisz.00368cd56ea900e094d9ed8c03ccef0c.jpg83dd5ec4f314882f3e2df977b365f971.jpg

Opublikowano

Fajny remoncik :) teraz auto będzie służyło długie lata! Podoba mi się takie podejście. Wszyscy patrzą tylko żeby kupić, zakatować i sprzedać dalej.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za miłe słowa.. ogrom pracy i worek kasy jak nie lepiej wsadzone..
Tu jeszcze w nocy fota.e26248ecb2a626be7b4f9677a8ccf619.jpg

Opublikowano

Profi sprzęt. Jeździłem parę razy 2.2 ale doka chyba 5 miejscowy. Bardzo przyjemnie ale zimą się jakoś ciężko tym porusza [emoji14]

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Podliczyłeś już wszystkie wydatki na remont ? Jeszcze raz był kupił ten egzemplarz czy poszukał jednak czegoś innego ?

Opublikowano
  • Autor

Jeśli na dzień dzisiejszy bym kupował,to szukał bym bym już nowszego Sprintera 3.0 w układzie V.. jeszcze wszystkiego nie liczyłem ale koło 30k z kupnem samochód.. niestety były nie palonowane wydatki np maglownica i silnik ..

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Jeździ już.. silnik powoli się dociera.. wpadła półka na deskę rozdzielczą.ac88dc060abeab465be6cdf2b1ab77d4.jpg0acfe80d259d9c1c2463e0bc6469e3f3.jpg98efe68a2c31aabcefffab8e6d57d7a0.jpg

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Super reanimacja :thumbup1:

Dobrze wiedzieć że w pobliżu jest takie auto.

Choć wolał bym osobiście nie korzystać...  jak z karawanu :grin:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.