Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Działanie CB na mrozie - problemy z modulacją


porter

Rekomendowane odpowiedzi

A przerzuć ją na stałe to zobaczysz jak będzie ładnie ściągać.

niestety ale niektórzy są zmuszeni do magnesu ,a co do dziury na antenę jak bym miał avanta to bym odrazu antenę w miejsce po fm zapodał jeździłem z antenką w dziurze i niema porównania w odbiorze i zero kłopotu z kablem walającym się po samochodzie niema śladów po magnesie .Zaraz powiecie ze są podkładki pod magnes są ale co z tego jeszcze kabel leżący na dachu potrafi szkód narobić :wink4::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montuje od 5 lat CB i nigdy nie ma samochodu gdzie by nie mozna bylo zamontowac anteny na stale, niestety niektóry są strasznie uparci i wolą mieć na magnes, ale to w sumie ich sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mily to wszystko co piszesz to oczywiście prawda i oczywiste jest że antena stała jest bezdyskusyjnie lepsza, ma lepszy zasięg itd ale zadajmy sobie pytanie - po co komu zasięg 30 czy 50km skoro 90% użytkowników jest zainteresowanych tylko "informacjami o ruchu drogowym" do czego zasięg rzędu 10 km jest aż nadto bo inaczej uzyskje się infromacje z miejsc którymi jesteśmy kompletnie niezainteresowani, sam niejednokrotnie przykręcałem SQ żeby skrócić zasięg. Natomiast jeśli ktoś sobie lubi "poflirtować" z innymi mobilami to wtedy taka antena jest jak najbardziej zasadna.

Kabel walający sie po samochodzie? mi jakoś sie nic nie wala, kable od anten sa na tyle dlugie, że mozna je ładnie poukrywać, wystarczy poświecić 5 min i po kablu ani śladu.

No ale z tymi antenami jest tak samo jak z dieselami czy benzyniakami, tyle samo zwolenników ile przeciwników, właściciel diesela poda ci 100 powodów dla ktorych diesel jest lepszy i tyle samo argumentów usłyszysz od właściciela benzyniaka a prawda jest taka że oba te rozwiązania są tak samo dobre tylko jednym z pewnych powodów pasuje to a drugim tamto a trzeci montuje LPG :tongue4::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak samo jak z mocą głośników, im mocniejszy głośnik tym ladniejszy dzwiek, gdy słucha się cicho (niektórzy tego nie kumają i dorzucają jeszcze tubę). I tu podobnie ja mam SQL na minimum i zbieram z okręgu 10 km czysty ładny dźwięk. Chodzi o jakość odbioru tylko o to. Zakładając CB nie chcę widzieć klijentów, którzy mówią, że im szumi, trzeszczy itp, wolę mieć 100% zadowolonych luidzi co odemnie odjeżdżają :) . Ale to nadal nie ten temat. Pytanie jest dlaczego w ujemnych temperaturach kolega ma problemy?? Starajmy się pomagać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...