Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Działanie CB na mrozie - problemy z modulacją


porter

Rekomendowane odpowiedzi

nie powinno się roztroić jedyne co to mógł zaszkodzić mróz i wilgoć. weź na weekend radyjko do domu niech trochę się dogrzeje a w poniedziałek sprawdź czy problem jest nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie CB ( lincoln) cały czas w busie siedzi. Żero problemów nawet przy ostatnich -20.

Start na zimno, bez grzania wewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja dzisiaj znowu miałem problemy a stało tylko 8 godzin

sprawdź swr bo może antena się kończy hustler ma to do siebie że długo nie wytrzymuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że antena siada,jaką by można było włożyć antenkę żeby wytrzymała dłużej bo tą mam dopiero 3 miesiące ?? :(

Sprawdzałes ją? Podmień na inna i zobacz czy to wina anteny oczywiście sprawdź SWR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli cewka padła, no niestety te Hustlery tak maja tylko Twoja coś szzybko sie wykończyła :mysli:

jeśli chodzi o antenę to wolałbym na magnez

Mogę Ci sprzedać swoja,mało ją uzywam- Missouri Presidenta na magnesie 12cm (ori ma śr 9 cm) :wink4: , jakby co wal na PW :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ja mam radyjko midland i antene hustler od 2 lat i dziala bez zrzutu tylko za antene płacilem 160 zl a te co teraz sprzedaja to chyba chinskie dzieci nogami skladaja i kosztuja po 60 zl dlatego takie dziadostwo.....i dlatego sie psuje..... :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ja mam radyjko midland i antene hustler od 2 lat i dziala bez zrzutu tylko za antene płacilem 160 zl a te co teraz sprzedaja to chyba chinskie dzieci nogami skladaja i kosztuja po 60 zl dlatego takie dziadostwo.....i dlatego sie psuje..... :>

wiadomo że za dobry sprzęt trzeba zapłacić ale jest jeszcze taka mozliwość że trafiłeś na dobry egzemplarz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Widzę że temat szczedł na inny plan, każdy się chwali swoim a mamy pomóc koledze. Kolego przy temperaturach ujemnych przepływ prądu jest spowolniony i to może być przyczyną, ale nie powinien. Zrób mały teścik, wyjmij samo radyjko a samochód zostaw na mrozie. Jeżeli na drugi dzień włożysz i się nie poprawi to znaczy że coś antenka nie styka. Teraz zależy jaką masz antenę, ja osobiście magnesówki uważam za totalną lipę, ponieważ antena musi posiadać masę galwaiczną, innymi słowy antena do poprawnego działania musi być połączona z masą samochodu (magnes nie spełnia tej funkcji). Jak masz na stałę, to sprawdż styk w miejscu zamontowania anteny (odkręć i wbij ten trójkącik w inne miejsca poprostu go obróć o ok 10 stopni). Jeszcze jedna podpowiedź, zakłócenia może wprowadzać alternator, co jest częstą przyczyną zakłóceń w CB, jest zimny i wyindukowanie (wyprodukowanie) odpowiedniej mocy może stwarzać problemy.

POZDRAWIAM

MILY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego magnesówki to nie lipa, ale żeby taka antena chodziła jako tako to trzeba na nia wydac przynajmniej te 100-150 zeta a nie kupować w MEDIA MARKT i podobnych jakies badziewia za 40PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przerzuć ją na stałe to zobaczysz jak będzie ładnie ściągać. Anteny magnesowe muszą być na krótkich kablach, żeby nie dochodziło do zakłuceń. Im bliżej podstawy magnetycznej tym więcej zakłuceń się zbiera, bo nie ma tam dobrej masy. Firmy zakładają jakie zakłucenia mogą występować, a jakie powodują już znaczną utratę jakości. W rezultacie otrzymuje się mniejszy zasięg. Natomist anteny montowane na stałe także zbierają zakłucenia ale nie są one spowodowane zakłuceniami antena-odbiornik, a raczej odbiornik-nadajnik, czyli ogranicza dotyczą cewki która nie może być zbyt silna bo będzie zbierać zakłucenia ze wszystkich silników i innych urządzeń zakłucających w okolicy. Na antenie stałej za 150 zl np. president można uzyskać zasięg rzędu 50 km, na magnesie maks 30 km. Im większy zasięg jest anteny tym lepszy jest odbiór na mniejszych odległościach, jdnym słowem na wymienionej antenie presidenta otrzymasz czyty odbiór z 30 km, a na najlepszej antenie magnesowej z odległości 30 km będziesz miał niezbyt wyraźny dźwięk. Na magnesie można pomażyć, maks to 30km. Odległości podałem jako średnicę okręgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...