Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ESP/Brak Temperatury/Dziwna praca Silnika


konrad451

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie na początku chciałbym zaznaczyć jeżeli temat już jest gdzieś poruszony proszę o linka do niego. A teraz przejdę do rzeczy. 

Jestem posiadaczem audi a4 b6 2,5 tdi 2002 r. Od 2/3 miesięcy miewam dziwny problem. 
Mianowicie zapalając auto (rano lub bo dłuższej przerwie) auto kopci i szarpie delikatnie przez 2/5 sek po czym przestaje ale kontrolka ESP się świeci. 
Jadę pare kilometrów Kontrolka ESP dalej się świeci i temperatury nie pokazuje na zegarze. Po jakimś czasie ESP się wyłącza a nagle temperatura pokazuj 90 stopni. 

Następna sytuacja odpalam auto wszystko jest w porządku , jadę 20 nie raz 60 km i tu nagle, wahanie temperatury z 90 spada na 60/30 i zaraz znów wraca na 90 po czym zaraz spada na 0 stopni Szarpnięcie autem i wywala ESP i oczywista sprawa silnik pracuje głośno. Fakt dalej jest taki ,że kontynuuje jazdę po czym Temperatura wraca na 90 stopni i kontrolka ESP się wyłącza. Nie raz mam tak ,że przez pare dni nic się nie dzieje , a nie raz jest tak ,że mam tą usterkę cały czas. 

Dodam ,że miałem wyciągany silnik z auta rozrząd/uszczelnienie silnika. Może coś wpłynęło na to ? 
Mechanik mówił ,że może to być problem z wtryskami i trzeba robić. Sam nie wiem co robić bo ostatnio ładnie do tego auta dołożyłem ... Rozrząd/Olej/Olej w Skrzyni biegów/ inne podstawowe sprawy koszt coś ponad 6 tys ... 

Doradzi ktoś coś ? Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak wywalalo ESP i szarpało autem,skrzynią (tiptronic) to winowajcą byl przepływomierz. A jak szalał mi tak zegar od temp. To do wymiany był czujnik temp plynu chlodzacego. Ale kolego i tak musisz sie podpiąć pod kompa bo tak to można wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skrzyni nie mam zarzutów bo płynnie chodzi. A co do szarpania to jest takie tylko jak by odłączenie paliwa Zaświeca się ESP i znów auto pracuje. To dosłownie trwa 1/ 2 sek.  Tylko dziwne jest to ,że temperatury tylko wtedy nie pokazuje jak świeci się ESP ;) A jak ESP nie ma to temperatura jest ;) Co do przepływomierza mam nówkę kupioną coś ponad 400 zł dałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 Kwietnia będę w Polsce to postaram się to zrobić. . Teraz nie mam takiej możliwości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobnie :)
Otóż:

Gdy silnik jest zimny to do osiągnięcia temperatury 70C dzieją się dziwne rzeczy takie jak:

- Opadanie wskaźnika temperatury na sam dół lub faluje

- Zapala się kontrolka ESP i silnik zaczyna głośniej pracować (jak traktor). 

Dzieje się tak od kilku sekund max do 2-3 minut i wszystko wraca do normy.

Nie dzieje się to zawsze ale dość często i zawsze przed osiągnięciem stałej temperatury. Tylko co ma kontrolka ESP do klekotania?

Dodam, że gdy wyłącze ESP ręcznie to pracuje normalnie :D

2,5 TDI [AKE] 

 

 

Jestem po kompie i analizie z mechanikiem. Problem to wtryskiwacze... u mnie naszczęscie jedenale mysle ze koszt nie bedzie mały... trzeba tankować lepsze paliwo heh

Edytowane przez suchy1220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce myśleć nawet ,że to wtryski ;/ Myślę nad zmianą czujnika do temperatury. I uwidzimy czy coś to da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam zaświecenie się kontrolki ESP może być związane z niemożliwością fizycznego ustawienia kąta wtrysku, który aktualnie zadaje ecu- patrz problemy z pompą wtryskową, twarda praca silnika w tym momencie zdaje się to potwierdzać. W tych silnikach wtryskiwacze mogą lać jak z kranu, a nie wywali błędu dopóki sterujący jest elektrycznie sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany .. Winą tego był czujnik temperatury . Wymieniłem i nagle auto jak nowe ;) Temat do zamknięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...