Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Szarpnięcie przy zmienianie biegu, dwumas?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam! Mam następujący problem w mojej B6 1.8T, podczas jazdy i zmiany biegu, gdy odpuszczam już sprzęgło mam wyczuwalne szarpniecie. Dzieje się to przy zmianie w niskich partiach obrotów (2-3tyś), gdy zmieniam bieg np. na 2 lub 3 i puszczam płynnie powili sprzęgło, to przy połowie skoku pedału auto szarpnie tak jak byśmy gwałtownie puścili sprzęgło. Miał ktoś podobny problem? Dodam, że sprzęgło było wymieniane przez poprzednio właściciela, a dwumas był podobno dobry. Wibracji nie odczuwam na biegu jałowym, podczas gaszenia nie ma charakterystycznego stuku, a podczas ruszania z 1 biegu bez gazu nie ma drgań. 

Opublikowano

Witaj, 

Kolego w moim aucie były podobne objawy.

Przy zmianach biegów silnik przetrzymywał podwyższone obroty, które następnie gwałtownie opadały powodując szarpnięcie.

Przyczyna okazała się prozaiczna - tzw. czujnik położenia pedału sprzęgła.

Znajduje się nad pedałem sprzęgła (aby się do niego dostać musisz rozebrać panel w desce nad pedałami)

Wymiana jest prosta.

Koszt ok. 40 pln.

Powinno pomóc,

Pozdrawiam!

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odpowiedź, ale z silnikiem jest wszystko ok, to szarpniecie jest wyczuwalne jak by gdzieś był luz poduszki, dwumas? Czujnik na pewno działa bo przy wcisnieciu sprzęgła przy jeździe na tempomacie wyłącza się.

Opublikowano
  • Autor

Zauważyłem dzisiaj jedną rzecz, podczas jazdy na 3 biegu ok 30km/h zacząłem wciskać i puszczać gwałtownie sprzęgło, czuć wtedy, że buja silnikiem, a lewarek od biegów rusza się, wychodziło by na to, że winna jest któraś poduszka tylko od której zacząć, tej na skrzyni?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam, mam bardzo podobny objaw i też nie mogę sobie z nim poradzić.  Sprzęgło wymieniłem bo myślałem że się kończyło ale problem jak był tak jest. Wymieniłem jeszcze zawór dv bo myślałem że może on nie puszcza i po wciśnięciu sprzęgła podbija obroty ale to też nie pomogło. Wymieniłem też odbój z przodu silnika który był już kiepski ale też nic. U mnie dodatkowo przy zmianie biegów poza szarpnięciem podczas puszczania sprzęgła podczas zmiany biegu występuje tak jakby nie do końca wysprzęglenie. Zastanawiałem się jeszcze czy przyczyną szarpnięć nie jest wysprzęglik ale jego nie zmieniałem jak n razie. A Ty rozwiązałeś problem?

Opublikowano
  • Autor
12 godzin temu, michal008 napisał:

Witam, mam bardzo podobny objaw i też nie mogę sobie z nim poradzić.  Sprzęgło wymieniłem bo myślałem że się kończyło ale problem jak był tak jest. Wymieniłem jeszcze zawór dv bo myślałem że może on nie puszcza i po wciśnięciu sprzęgła podbija obroty ale to też nie pomogło. Wymieniłem też odbój z przodu silnika który był już kiepski ale też nic. U mnie dodatkowo przy zmianie biegów poza szarpnięciem podczas puszczania sprzęgła podczas zmiany biegu występuje tak jakby nie do końca wysprzęglenie. Zastanawiałem się jeszcze czy przyczyną szarpnięć nie jest wysprzęglik ale jego nie zmieniałem jak n razie. A Ty rozwiązałeś problem?

Jeszcze z tym walczę nie mam za bardzo na to czasu, ale pomału diagnozuje rożne możliwości, na pewno mam coś pokopane z DV, założyłem nowy, ale obroty nadal podbija będę musiał sprawdzić wężyki i N249, dodatkowo u mnie jest coś, z którąś poduszką, bo ostatnio przy redukcji z 4 na 3 było czuć, że silnik lata, podejrzewam tą od kierowcy, bo z tej strony najbardziej dźwiga sinik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.