Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak podświetlenia drzwi


Patryk41

Rekomendowane odpowiedzi

mam audi a4 b6 i mam problem z prawymi przednimi drzwiami. po otwarciu drzwi nie działa czerwona lampka, wcześniej działała. Przekładałem cała lampke, podmieniałem żarówki, zdjąłem boczek wszystkie kable sprawdzone a na oprawce brak +. Podnoszenie opuszczenie szyby działa, głośniki działają, podświetlenie guzika od szyby działa i po otwarciu drzwi górne lampki w podsufitce się zapalają. Szukałem ale nie moge znaleźć który kabelek w kostce która mieści się pomiędzy karoserią a drzwiami w gumie odpowiada za tą lampke. Wspomógłby mnie ktoś jakims schemacikiem który to kabelek? Jest tam 8kabli z czego dwa dolne są od głośników, także prosiłbym o opis tych 6 każdy za co odpowiada albo kolor tego jednego który odpowiada właśnie za tą lampke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle szukasz, te lampki zasilane są z silniczka szyb

Masa  - pin 1 lampek podłącza się do pinu 21 w szarej kostce (32-pinowej) sterownika drzwi przy silniczku szyby.

Plus - pin 2 w lampce. Zasilanie lampek – pin 13 w 32-pinowej szarej kostce sterownika drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś odizolować wiązkę i po kablu przelecieć może gdzieś na łączeniu nie styka ewentualnie pin nr 13 w kostce silniczka szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kostka przeczyszczona wszystko ładnie styka a lampka nie działa , brak +. Myślałem o czujniku w zamku ale jak górne lampki podsufitki się zapalają to musi działać.. Tak myśle czy z tą czerwoną lampką nie podłączyć się gdzieś do kabla co idzie do lampki podsufitki tylko jak?

Zawartość dodana 0 minutes later

Jeszcze sprawdzałem vagiem i żadnych błędów nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łączyła kostka o ktorej mowiłeś , wszystko zrobione i wszystko działało to mowie założe żarówke led jak we wszystkich innych. Włożyłem ją zaświeciła coś zaiskrzyło i znowu nie ma plusa na tej czerwonej lampce co zrobić? bo już nie mam siły na tą lampke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic innego ci nie wymyślę.Ja odizolowałbym całą tą wiązkę i przepatrzył połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest jakis oddzielny bezpiecznik tych drzwi bo tak sie zwarcie zrobiło że podejrzewam ze napewno jakiś bezpiecznik musiał paść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bezpieczniku  są tylko lampki oświetlenia nóg.Poza tą jedną lampką wszystko inne ci działa ? Vag nie pokazuje żadnych błędów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wszystko działa, blędów brak. Jutro jeszcze raz vaga podłącze zeby sie upewnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...