Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Kontrolka grzania świec


QQ

Rekomendowane odpowiedzi

witam..

Panowie mam taki dziwny problem..

nie działa mi kontrolka grzania świec, myślałem że jest sfajczona i olałem temat, po prostu słucham kiedy przekaźnik wyłącza i wtedy palę silnik..

parę dni temu ustawiłem kąt wtrysku i wiadomo potrzebny do tego vag. bawiłem się nim trochę i wywaliło mi błąd czujnika hamulców i co dziwnego w tym właśnie momencie lampka od grzania świeć słabym światłem mrugała :shocked:

zbaraniałem...

młody ze mnie dieslowiec i zaczynam się uczyć. sporo czytam na forum ale nie wpadłem na coś w tym stylu...

może mi ktoś wytłumaczyć o co tu chodzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na ironię kontrolka grzania świec jak zacznie migać wcale nie oznacza awarii zasilania świec żarowych tylko informuje, że sterownik silnika zapisał jakiś trwały błąd krytyczny i dodatkowo sygnalizuje ona niesprawność włącznika świateł stop - więc u Ciebie wszystko jest tak jak być powinno - poza włacznikiem stopu oczywiście :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. wszystko się zgadza.. tylko kolega nie zrozumiał mnie...

odkąd mam to auto nigdy nie paliła się lampka od grzania świec..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. wszystko się zgadza.. tylko kolega nie zrozumiał mnie...

odkąd mam to auto nigdy nie paliła się lampka od grzania świec..

\

mozliwe, że żarówka od kontrolki świec sie przepaliła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przepaliła się bo inaczej nie sygnalizowałaby błędu włącznika świateł stop, trzeba spojrzeć w schemat jej podłączenia, ja takim schematem nie dysponuję, nie jest wykluczone że akurat w tym momencie odzyskała przewodność na wtyczce a wcześniej jej nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra...

trzeba będzie zerknąć do schematu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem: mryga mi kontrolka od grzania swiec, wymienilem swiece i dalej to samo, moze jakies porady???

diagnostyka się kłania Panie ... kontrolka mrugając informuje Cię o zapisanym błędzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem: mryga mi kontrolka od grzania swiec, wymienilem swiece i dalej to samo, moze jakies porady???

jak będzie mrygać to sprawdź czy działają Ci światła stopu - jeśli nie to do wymiany włącznik świateł stopu i kontrolka przestanie migać, jeśli stop działa to tak jak napisał QQ trzeba podłaczyć pod vag i odczytać zapisany błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...