Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mata fotela pasażera grzeje w jednym miejscu, obieg zamknięty, o co chodzi?


Cpt.Ryan

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem, fotel pasażera zaczął grzać tylko punktowo, więc zabrałem się za jego naprawę. Myślałem ze mata jest gdzieś przerwana, wziąłem miernik w rękę, i ze schematu z  innego wątku patrzyłem czy każdy z 3 obiegów jest zamknięty. Miernik przy każdym obiegu piszczy, czyli mata nigdzie nie jest przerwana. Z wtyczki także prąd idzie.. Straciłem już do tego głowe. Może ktoś miał podobny problem, wie jak się z nim uporać?

Pozdrawiam.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi grzał w jednym miejscu aż bałem się, że fotel spłonie:D przyczyna- właśnie przerwany kabalek w macie. Może w którymś miejscu słabiej przewodzi. Weź to na logikę, przyczyna jest gdzieś na macie:)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jasna cholera ju głupieje, bo obwód jest wszędzie zamknięty, a mimo to grzeje punktowo, chyba najprościej będzie kupić nową mate :/

Miernik pokazuje przewodność w kazdym miejscu w którym dotknę, nawet jak dobiore sie w środku maty do kabla, to tez przewodzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie pytałem, ale myślę że nie mniej niz jakieś 250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos źle mierzysz albo miernik jakiś lewy albo coś źle mierzysz :D Nie może być przejśćia i nie grzać, weź zdemontuj tapicerkę i wtedy przepatrz. No chyba że mierzysz na pospinanej instalacji, wtedy faktycznie przejście bedzie zawsze. Zmierz obwód maty siedziska na rozpiętej instalacji i na rozpiętej wtyczce miedzy matami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...