Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obnizenie zawieszenia


bladek192

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,w mojej A4 B6 wystepuje zawieszenie 1BA kat wag.7 I problem tkwi w tym ze przod idzie do gory w stosunku do tylu o jakies 4cm.Chcialbym to wyrownac,tzn tyl zostawic jak jes a przod opuscic.Pytanie moje brzmi,czy gdybym zamienil sprezyny z przodu o dwie kategorie nizej np na 5 to czy te tylne 7 moga zostac?czy kategorie wagowe na obu osiach musza byc te same?

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc kolego ja zastosowalem talerzyki z b5 ktore obnizyly mi zawieszenie ok 2cm teraz stoi prawie rowno

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Zawartość dodana 0 minutes later

Masz butle z gazem? Hak?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie zapoznaj się z tym plikiem. Oznaczenie sprężyn i amorów z kategoriami wagowymi.

http://www.directupload.net/file/d/4601/os6rxtrx_pdf.htm

 

Następnie sprawdź na wlepce jakie masz kategorie wagowe.

Dopiero później dobieraj na podstawie parametrów. Jedna klasa niżej przy tym samym zestawieniu to ok 1-1,5cm niżej.

Sprawdź ile masz cm od podłoża do rantu nadkola przy zachowaniu równomiernego ciśnienia w kołach.

U Ciebie jest spora różnica wiec nie zaleca się dawania aż tylu klas niżej. Sprawdź springi czy nie popękały. Odboje, poduchy springów. Jeśli wszystko gra czeka Cię wymiana tyłu prawdopodobnie.

Względem przodu jak kolega wyżej napisał. Talerzyki od B5 i idzie w dół 2cm. Podkładki na tył x2 i idzie 2cm w górę, efekt stoi równo.

Pozdrawiam

 

 

 

Tapnięte z iPhone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzieki za szybka odp.Na wlepce mam oznaczenie dla przodu 1BA OJG czyli 824-853 I dla tylu 1BA OYG czyli 473-495kg.PS mozliwe ze po wewaleniu haka I butli z gazem ta d*pa tak opadla?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dołożyłeś butle z gazem to tak, nawet nie możliwe tylko potwierdzone ze tył idzie w dół. Chłopaki pisali o tym przypadku. Pozostaje dać wyższa kategorie wagową bo nawet podkładkami na tył nic nie wskórasz.
Hak nie ma aż tyle wspólnego choć nie wątpliwie przyczynia się do całości.


Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi w tym ze tylu bym nie chcial ruszac niech zostanie tak jak jest tylko chcialbym przod opuscic do poziomu tylu

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na przód dajesz sprężyny z niższą kategorią wagowa, do tego podkładki od B5 i siądzie.

Uzyskasz 2-2,5cm na sprężynie z niższą kategorią, podkładka od B5 kolejne 2cm w dół. Razem 4-4,5cm.

 

 

Tapnięte z iPhone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jedna kategoria mniej? Tzn jak mam 7 to na 6?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj J/w jedna kat. niżej to 2-2,5cm. Możesz dać dwie kategorie niżej czyli 5 kat.


Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobie ponowny pomiar wysokosci bo dzis zmienialem na letnie kola I podejme decyzje jakie sprezyny wrzucic.a jak na takie zmiany sprezyn odpowiadaja amortyzatory.nie dostaja wtedy bardziej po d*pie?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za coś. Pewnie ze bardziej dostaną. Do -20 mogą iść w standardzie, od -30 lepiej założyć pod krótszy zawias.


Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2017 o 21:44, bladek192 napisał:

Jutro zrobie ponowny pomiar wysokosci bo dzis zmienialem na letnie kola I podejme decyzje jakie sprezyny wrzucic.a jak na takie zmiany sprezyn odpowiadaja amortyzatory.nie dostaja wtedy bardziej po d*pie?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Przed wymiana przednich sprezyn sprawdz koniecznie tylne czy masz je całe. U siebie mialem podobnie i okazalo sie ze tylnia sprezyna byla złamana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...