Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak się ubieracie na co dzień - dress code


yanekk

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio byłem w wydziale komunikacji i obsługiwał mnie urzędnik który był tak niechlujnie ubrany. Jakaś bluza z kapturem, za długie spodnie. No kiepsko to wyglądało. Zastanawiam się, że nikt nie zwrócił mu uwagi - myślicie, że powinien obowiązywać jakiś oficjalny dress code? Jak się ubieracie na codzień? Przywiązujecie do tego jakąś większą wagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat za bardzo ogólny :) wszystko zależy gdzie się ubierasz. Ja nie jestem np. snobem ktory zawsze musi wygladac na jakiegoś dyrektora i lubie luzne stroje. Tak najczesciej prywatnie chodze. Ale w biurze musi być elegancko. Urzędnik powinien odpowiednio się ubrać ale wszystko od naczelnika placówki zależy czy zwraca na to uwagę czy nie..

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kosmita napisał:

Temat za bardzo ogólny :) wszystko zależy gdzie się ubierasz. Ja nie jestem np. snobem ktory zawsze musi wygladac na jakiegoś dyrektora i lubie luzne stroje. Tak najczesciej prywatnie chodze. Ale w biurze musi być elegancko. Urzędnik powinien odpowiednio się ubrać ale wszystko od naczelnika placówki zależy czy zwraca na to uwagę czy nie..

biuro czy nie biuro, raczej chodzi o kontakt z klientem i rodzaj pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, 3r4 napisał:

biuro czy nie biuro, raczej chodzi o kontakt z klientem i rodzaj pracy ;)

Dokładnie tak. Dobre ubranie (czyt. Eleganckie) pokazuje ze masz szacunek do klienta/rozmowcy. Nieogolenie i bluza z kapturem na spotkaniu jakimkolwiek to przypał straszny (poza specyficznymi branżami oczywiście).

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kosmita napisał:

Temat za bardzo ogólny :) wszystko zależy gdzie się ubierasz.

Właśnie nie ma znaczenia GDZIE się ubierasz tylko JAK się ubierasz.

Możesz kupować ubrania w drogim butiku, sklepie sieciowym lub w budce na targowisku.

Chodzi o to żeby zachować minimum elegancji. W pracy gdzie jest kontakt z klientem dobrze jest mieć koszulę czy ewentualnie proste polo ( bez zbędnych logo, grafik itp. ).

Mogą być proste dżinsy i trampki ( byle czyste ).

Bluza z kapturem jest dobra w czasie wolnym albo w pracy na budowie.

Zimą na koszulę można założyć prosty sweter - niekoniecznie ulubiony polar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem w urzędzie i tam nie ma żadnych kodów, goście przychodzili do pracy tydzień w jednym targowym podkoszulku i dżinsach. Jak było ciepło to zawsze otwarte okno, gorzej było w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2017 o 09:34, granatowy napisał:

Właśnie nie ma znaczenia GDZIE się ubierasz tylko JAK się ubierasz.

Kolego nie zrozumiałeś mnie. Oczywiście, że jestem tego zdania co Ty. Nie chodziło mi o miejsce GDZIE kupujesz ubrania, a o miejsce do ktorego idziesz ubrany. Zle to wyrazilem. Czyli inaczej do pracy, na spotkanie, oficjalny obiad, inaczejdo rodziny, a inaczej z dzieckiem na olac zabaw lub w domu. 

W zadnym wypadku nie chcialem zasugerowac ze trzeba sie ubierac w drogich sklepach. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie materiałowe i koszula - codziennie :-) Praca i poza pracą również. Chyba że jakiś szybki wypad, to coś luźniejszego :-) Dobrze się czuje w eleganckich rzeczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...