Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

a4 b6 1.8t++ spadek mocy, stukowe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam, audi a4 b6 1.8t turbo hybryda,fmic,tip, wtryski BAM, kolektor hiflow,mocniejsza gruszka, wydech przelot zniklo mi okolo 30mg/s z przeplywki czyli sporo...

na szybko zrobilem kilka logow
http://vaglog.pl/log-002_020_031_4Kw7l.html - pierwsza czesc na pb druga czesc logow zrobiona na gazie, stukowe mniejsze ale i tak slabo to wyglada
-  http://vaglog.pl/log-003_020_115_J23kVvS.html log na pb

http://vaglog.pl/log-002_031_91eOyW.html i http://vaglog.pl/log-003_020_0A63UzA.html - stare logi zrobione na krotko po strojeniu

 

po wymianie swiec, filtrow powietrza, przemyciu przeplywki, zmiany miejscami cewek bez wiekszych zmian
jakies pomysly? wtryski i pompe chyba mozna wykluczyc bo AFR w normie ? szczelnosc chyba tez bo doladowanie trzyma, ale skad stukowe i przeplyw mniejszy o 30mg/s ? zauwazylem pekniecie na kolektorze wydechowym przy turbo - 

nie zadawajcie kto i gdzie i kiedy stroil bo nie o tym jest temat, prosze o sugestie co posprawdzac, czego sie doczepic.

Edytowane przez gelus

Opublikowano
  • Autor

nikt nic?

Opublikowano

Zrób moze 002+033, może przepływka zaniża tylko.

Opublikowano
  • Autor

a przeplywka moze taki burdel robic w zaplonie ze stukowce nawalaja?

 

Opublikowano

No jak mniej mierzy to ecu wylicza mniejsze obciazenie a kat zaplonu jest dobierany w zalesnosci od obciazenia.

Wysłane z mojego HT6 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

to musze sobie przeplywke podmienic...

 

Opublikowano
  • Autor

podmienilem przeplywomierz, niestety bez rezultatu, co moge jeszcze podmienic/sprawdzic?
taki log znow na szybko: http://vaglog.pl/log-002_003_020_7NwQH.html

Opublikowano

Zrób logi na 3biegu w zakresie 2-3tyś obrotów. Zapisz dane. Wymień zawór DV zrób logi jak wyżej i banan na twarzy.
Sugeruje też podmienić zaworek skrzyni korbowej.
Powodzenia


Tapnięte z iPhone

Opublikowano
  • Autor

zawor dv? cisnienie zadane utrzymuje , problemu z boostem nie ma...

zawor skrzyni korbowej niecale 2 lata temu byl nowka zakladany ori ASO, szczelnosci sprawdzone jest OK,

Opublikowano

Ile ten zaworek skrzyni?Masz jakiś numer tego zaworka 

Opublikowano
  • Autor

kolego wystarczy poszukac , 035103245G , dosc duzo tematow na forum, m.in:

 

Opublikowano
  • Autor

wieczor sie zrobil, wiec porobilem troche lepsze logi
logi na pb:
http://vaglog.pl/log-002_033_IJvmhW.html
http://vaglog.pl/log-003_020_HE84M14.html
http://vaglog.pl/log-115_118_F9N04Y.html
http://vaglog.pl/log-090_093_ywooKo5.html
logi na lpg:
http://vaglog.pl/log-003_020_115_aNwn2.html

jakby stukowe sie uspokoilo, ale przeplyw i tak maly...

 

 

Opublikowano
zawor dv? cisnienie zadane utrzymuje , problemu z boostem nie ma...
zawor skrzyni korbowej niecale 2 lata temu byl nowka zakladany ori ASO, szczelnosci sprawdzone jest OK,

Jest problem z brakiem mocy, więc DV nie ustępuje w odpowiednim momencie. Ciśnienie będzie trzymać, dlatego napisałem zrób logi na 3 biegu w obrotach 2-3tyś. Podmień DV ponownie logi i odczujesz różnice.
Co do zaworka skrzyni korbowej ja wymieniałem dokładnie 2 lata temu i...... 3 tygodnie temu- szrot choć był Ori z ASO.
Jak turbo czasem puści to robi syf na podciśnieniu bo po jakimś czasie zasklepia dławiki w zaworkach. Sprawdzisz na odmie, jak jest syf to zaworek skrzyni do wymiany. To samo DV.


Tapnięte z iPhone
Opublikowano
zauwazylem pekniecie na kolektorze wydechowym przy turbo - 

Nie doczytałem [emoji848] to zacznij od kolektora, idzie zwrotka.

Prawdopodobnie w chwili pedał podłoga dławi Ci się niezależnie od obrotów?

Jeżeli tak zrób test obciążeniowy. Drugi bieg podciągnij do 4tyś. obrotów, wrzuć 4bieg i but. Jak będzie zbierał zbyt wolno wspomniane zawory do wymiany, jak zbyt szybko kolektor.

Zresztą kolektor i tak będziesz musiał zmienić prędzej czy później jeśli jest walnięty.

Coś musi być na rzeczy.

 

Tapnięte z iPhone

 

Opublikowano
  • Autor

z niskich obrotow auto jest zwinne, problem jest wlasnie powyzej 5 tys obrotow, tam sie nic nie dzieje , nawet nie ma sensu go krecic tak wysoko, jezdzi mi sie jak dieslem...

 

Opublikowano

Jak to nic się nie dzieje powyżej 5tyś obrotów, między 4-6tyś jest największy skok, chyba że ON ale nie w Twoim przypadku. Uuuuu kolego grubsza sprawa. Jak przeanalizuje logi to może coś mądrego wpadnie mi do głowy.



Tapnięte z iPhone

Opublikowano
  • Autor

no niestety nie u mnie auto z dolu jedzie fajnie, ale od 5 tys mam wrazenie ze niewiele sie dzieje i nawet nie mam ochoty krecic go dalej, zreszta czuc delikatniuskie przyhamowania nawet..

Opublikowano
  • Autor

i co ktos cos jakis pomysl?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.