Skocz do zawartości
IGNOROWANY

coś klepie w samochodzie jak odpuszczam gaz


gilbert55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , coś telepie mi w samochodzie , jak przyspieszam samochodem to nic się nie dzieje ale jak od puszczam gaz to zaczyna od razu mi telepać i klepać, czy może to być przegub wewnętrzny ?, myślałem na początku że to może kolo dwu masowe ale to sie dzieje tylko podczas jazdy na postoju jest wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub raczej podczas skręcania byś czuł (strzelałby - zewnętrzny, lub np koła by Ci przeskakiwały  - wewnętrzny).  Może któraś poduszka? Jak wciśniesz sprzęgło też telepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dokładnie nie sprawdziłem ale to sie dzieje tylko podczas jazdy, obojętnie  czy jadę szybko czy wolniej  cały czas jest jednostajne klepanie, to sie dzieje jak przyspieszam i zaczynam puszczać  gaz. Chyba wciskanie sprzęgła podczas jazdy nic nie pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnóstwo może być przyczyn. Sprawdź czy przy wciśniętym sprzęgle  stuka, czy podczas hamowania też, czy stuka cały czas czy po chwili przestaje, czy na każdym biegu tak samo. Może jakiś filmik? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobne dziwne dzwieki  u siebie i u mnie okazalo sie ze dwumasa konczyla zywot. Nie mialem drgan przy odpalaniu i nie przypuszczalem ze to dwumasa. Szczescie ze akurat skrecalem w lewo i mialem niskie obroty bo sprezynka jakims sposobem wydostala sie z dwumasy  zwalila kołnierz. Silnik zchamowało Gdy chciałem odpalic rozrusznik stał dęba. Myslałem ze korbowód wyszedł bokiem ale przy rozbieraniu auta wyszlo ze dwumasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...