Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Synchronizacja rozrządu - 2.0TDI CAGB

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Od dłuższego czasu nie mogę się uporać z dwoma błędami na silniku:

2 Faults Found:

4096 - Bank 1: CMP Sensor (G40) / Engine Speed Sensor (G28)
          P0016 00 [096] - Incorrect Correlation
          Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear

5120 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1
          P2196 00 [237] - Signal too High (Rich)
          MIL ON - Confirmed - Tested Since Memory Clear
           

Wywala kontrolkę Check engine, skasuje błędy zrobię jakieś 500km i powracają. Rozrząd wymieniony w grudniu przez poprzedniego właściciela auta. Myślę że rozrząd jest źle ustawiony i wywala też błąd na lambda z info o za bogatej mieszance. Pojechałem do mechaniora, sprawdził rozrząd i powiedział że jest wszystko idealnie ustawione, mam dwumasę do wymiany bo trzęsie na postoju i powiedział że dwumasa zakłuca pracę rozrządu i stąd te błędy. Coś mi się nie chce w to wierzyć. Mam vcds 15.7, szukałem w blokach rozszerzonych info o synchro wałka, sterownik jest po komunikacji UDS i jest lipa, nikt na forum nie chciał mi powiedzieć gdzie szukać. Dzisiaj znalazłem kanał 191 z podpisem synchronous angle, jest tam wartość na biegu jałowym -3.58. Czy w tym miejscu jest podana synchronizacja rozrządu? Jaka wartość jest prawidłowa dla 2.0 CR? Wiem że w starszych modelach typu 1.9tdi powinno być 0.00, granica tolerancji jest od -3 do 3, tutaj nie wiem :( Miałem kiedyś 1.9tdi zdejmowałem osłonę i na wałku górnym ustawiałem synchro jak chciałem pod kompa, zazwyczaj na 0.00 i było ok, tutaj też tak mogę zrobić? (zdjąć obudowę i na wałku gónym delikatnie przesunąć na śrubach i sprawdzić jaka wartość jest w kanale 191, tylko jest wielka niewiadoma czy ptrzę w dobry kanał oraz jaka powinna być tam wartość dla idealnego ustawienia rozrządu).

 


        

DSC_2189.JPG

Opublikowano

 

Opublikowano
  • Autor

widziałem to, byłem u mechaniora on zakładał blokady sprawdzał i mówił że jest ok, ale wiadomo jak z tymi mechanikami. Pytanie czy w vcds ta wartość -3.58 w kanale 191 jest prawidłowa dla tego silnika, ewentualnie niech ktoś zobaczy u siebie w 2.0tdi b8 jaką ma wartość w tej pozycji. Denerwuje mnie ciągłe kasowanie błędów co ok 500km, a mechanik złożył wszystko na dwumasę. Chcę mieć 100% pewność że synchro mam ok.

Nagrałem też film jak wartości w tym kanale zmieniają się na obrotach silnika:

 

Edytowane przez inhosik

Opublikowano

Blokady mechanikowi wchodzą obie na dole i na górze bez problemu? Bo koło od pompy jest nieważne tak bardzo. Może napinacz się zluzował. Nie pamiętam ile stopni jest dopuszczalne ale 4 to już trochę jest...

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

U mnie po wymianie rozrządu miał -3.6,i 1050obr na wolnych,Jak próbowałem ustawić synchro to jedynie do -2.8 albo tak że odpalił i zgasł ,sprawdziłem że na podszybiu było przy odpalonym silniku 12.5v ,zamontowalem przewód bezposrednio z alternatora do podszybia ,obroty zmalaly do 850 i synchro -1 ale ustawiłem na -0.5

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, olinek2 napisał:

Blokady mechanikowi wchodzą obie na dole i na górze bez problemu? Bo koło od pompy jest nieważne tak bardzo. Może napinacz się zluzował. Nie pamiętam ile stopni jest dopuszczalne ale 4 to już trochę jest...
 

Nie wiem jak on sprawdzał, oddałem na olej i klocki i miał sprawdzić rozrząd mówił że jest ustawiony idealnie. Po świętach delikatnie ruszę na śrubach górny wałek, zobaczę jak wartość w pozycji 191 u mnie sie zmieni. Jeśli nic wtedy ustawię w pozycji jaki był, jeśli wartość będzie sie zmieniać to będę regulował jak najbliżej 0, może wtedy nie będzie wywalać błędu o złej synchro wałka

Edytowane przez inhosik

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, krystian.gawin napisał:

U mnie po wymianie rozrządu miał -3.6,i 1050obr na wolnych,Jak próbowałem ustawić synchro to jedynie do -2.8 albo tak że odpalił i zgasł ,sprawdziłem że na podszybiu było przy odpalonym silniku 12.5v ,zamontowalem przewód bezposrednio z alternatora do podszybia ,obroty zmalaly do 850 i synchro -1 ale ustawiłem na -0.5


 

Gdzie na vcds sprawdzałeś synchro wałka? W tej samej grupie co ja?

Opublikowano

Nie pamiętam

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

sprawdź na kts-ie lub autocomie jaki kąt synchro to będziesz miał pewność bo vcds mi źle pokazywał ,może dlatego że nie oryginalny 

Opublikowano
  • Autor

Ok dzięki za info, po świętach vasa podepne zobaczę co pokaże 

Opublikowano
  • Autor

Problem rozwiązany, poluzowałem śruby na górnym wałku i ustawiałem pod vcds w kanale 191 synchro i udało się ustawić na 0.30 (ciężko wycelować idealnie na 0.00) , zrobiłem z 10km i narazie brak błędów, zobaczymy po dłuższej trasie, silnik zaczął mniej trząść na biegu jałowym, ale dwumasa i tak do wymiany jest. Jeśli ktoś szuka synchronizacji wałka rozrządu w 2.0TDI CR na UDS to jest on pod pozycją synchronous angle. Rozkminiłem już jak zrobić logi dynamiczne w 2.0 CR, jakie kanały od turbo itd. Będę miał chwilę zrobię osobny temat co i jak.  Filmik po ustawieniu wałka:

 

Edytowane przez inhosik

Opublikowano

Witam i jak błędy pokazują się czy jest wszystko w porządku ?

 

Opublikowano
  • Autor

Zrobiłem 50 kilometrów dopiero i błędów nie ma. Zobaczymy po dłuższej jeździe. Dam znać 

Opublikowano

Mówiłem, że ustawienie rozrządu złe. Coś chyba Ci mechanik ściemniał...

Opublikowano
  • Autor

To że złe ustawienie to ja wiedziałem bo błąd wyskakiwał, największa niewiadoma to bylo to w jakim kanale lub pod jaką nazwą po protokole uds pokazana jest synchro wałka bo nigdzie na necie nie jest to dokładnie napisane, 

Opublikowano

Dziś z ciekawości sprawdziłem jak to jest u mnie, bo w sobotę wymieniałem rozrząd fakt faktem ustawiłem go na blokady. Przy rozgrzanym silniku ok 90 Stopni pokazuje mi -0,77 więc myślę że jest w normie.

Opublikowano
  • Autor

-0.77 to dobre ustawienie. Delikatnie zapłon przyspieszony, auto mocniejsze z dolnych obrotów, tunerzy nawet zalecają aby ustawiać do około -1, cylindry niby napełniają sie wtedy delikatnie większą ilością powietrza

Edytowane przez inhosik

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Skąd czerpsliscie odnośnie całej procedury wymiany rozrządu ?

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Co do kąta synchronizacji to w przypadku klona VCDS nie sugerować się numerkiem kanału tylko opisem  synchronous angle jak już wyżej zostało wspomniane, u mnie jest -0,4

kolego devilosek wyżej masz wrzucony filmik  i jest na nim wszytko co najważniejsze a jeżeli potrzebujesz dokładnego opisu krok po kroku to tylko ELSA

Opublikowano

Trochę strach robić to bez narzędzi stosownej wiedzy i samemu bez prskrtki mimo podpowiedzi w elsie nie uważacie chociaż z tego co widzę do ogarnięcia ale na dzień dzisiejszy byms się nie odważył

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.