Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie podczas przyspieszania.


patryk06

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
W styczniu wybrałem się do Zakopanego. A mianowicie za Łodzią jadąc z woj.pomorskiego auto przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu strasznie zaczęło szarpać.Uczucie było takie jak przy kontroli trakcji.Strasznie "trzepało" . Ledwie co dojechałem do tego Zakopanego.Na miejscu jezdziłem przez ok. dwa dni i samochód zachowywał się tak jakby nic mu nie było.Szarpania nie było,moc była.Trzeciego dnia wyskoczył CHECK pojechałem do mechanika. Powiedział mi ,że EGR ma winę.Nie dało się go naprawić bo potencjometr był uszkodzony.Wstawił nowy. Koszt z wymianą 1030zł. I powiedział,że niby turbo do wymiany bo puściło olej. Jakoś dojechałem do domu (600Km) już troche mniej szarpało ,ale jeszcze to nie było to.Po wymianie turba(turbo po regeneracj)wszystko wyczyszczone-dolot,itp. Błędu żadnego nie było. Czas na test. Podczas jazdy na D bo posiadam automat szarpania nie było ,ale był na S. Tak jezdziłem prze ok tydzień. Pózniej znowu sytuacja sie powtórzyła szrpanie i nawet całkowite odcięcie turba . Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu auto mało moc,ale ciagle towarzyszyło szarpanie. Po podłączeniu pod VAG wyskoczył błąd,że za wysokie ciśnienie w podcisnieniu cos takiego :D. dzisiaj byłem i był błąd ,"czujnik ciśnienia kolektora/doładowania(G31)po skasowaniu go auto dalej szarpie przy gwałtownym przyspieszaniu.Jadąc ostatnio do Szczecina auto jechało elegancko bez zadnego szarpania. Na miejscu znowu to samo.Pojechałem tam na miejscu do mechanika i jak na złość szarpania nie było ,a jedziłem z nim ponad godzine. Proszę o pomoc
Audi A4B7 2005r 2.0 TDI 140km KOD:BLB
 

Edytowane przez patryk06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładnie jaki błąd ( numer błędu ) się zapisuje w sterowniku silnika w momencie występowania szarpania. Dużo by pomógł dynamiczny log grupy 011 wykonany podczas szarpania :decayed:

Tak po skąpych informacjach z Twojego opisu to obstawiam uwalony czujnik ciśnienia doładowania , ale to na zasadzie zgaduj zgadula ...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.Podjadę do mechanika.Zrobię zdjęcie i pokażę.Kod błędu

 

Edytowane przez patryk06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika. Po podpięciu szarpan noe było :(. A parametry logu 011 sa zgodne.Błędu żadnego też nie było. I co dalej robić? 

 

Edytowane przez patryk06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...