Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lekkie "strzelanie" przy skręcie kół .


tyskiv6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , po wymianie drążków i końcówek , oraz nie wiem czy to ma znaczenie amory , sprężyny plus odboje poduszki itp , przy skręcaniu na postoju lub gdy auto powoli się toczy słuchać delikatny "strzał" w pewnym momencie skrętu . Co to może być ? Przed wymianą nic takiego nie występowało .

Wróciłem z tym do mechanika , a on juz diagnozuje , że pewnie maglownica strzela . Tylko , że za nim do niego przyjechałem problemu nie było .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakim cudem przed wymianą było ok ? Czy przy wymianie tych części trzeba ruszać przegub ? Mógł go w jakiś sposób uszkodzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem, to podczas toczenia ale bez gazu?? Jeżeli tak to szukałbym problemu w górnym mocowaniu (łożysko) amortyzatora.

Jeżeli strzela w momencie gdy delikatnie mamy wciśnięty hamulec to proponowałbym przesmarowanie prowadnic zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górne mocowanie słychać by było też na wybojach, nie tylko podczas skrętu. Ale kolega zadał dobre pytanie - strzela na postoju czy jak ruszasz ze skręconymi kołami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzela na postoju i to bardzo delikatnie bym powiedział trzeba sie wsłuchać , i jak np parkuje przy bardzo małej prędkości skręcam kierownice słychać . Podczas szybszej nic nie słychać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie słychać by było na wybojach, w początkowej fazie może nie stukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może faktycznie coś z amorem. Spróbuj tak - otwórz maskę i trzymaj ręką za górne mocowanie amortyzatora, a niech druga osoba kręci kierą. Jak będzie uszkodzone poczujesz pod ręką przeskoki.

Ewentualnie podjedź na stację diagnostyczną - tam za 20 złociszy przetrzepią Ci zawieszenie i będziesz wiedział co to jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki , jak nie znajdą co to sprawdzę z tymi amorami i stacja diagnostyczna . Dam znać co było .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...