Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nietypowe hamowanie


hanko

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,przewertowałem forum ,ale nie znalazłem nic, co wyjaśni mój problem,a dzieje się tak: uliczka między blokami,spowalniacze, stąd mała prędkość, hamuję i w tym momencie skręca mi kierownicę jakieś 15*w prawo,jednocześnie skręcają się koła.Za chwilę to samo,tak ze trzy razy.Auto postało godzinkę na parkingu i potem już było normalne hamowanie.Na przeglądzie wyszło,że hamulce sprawne.Obawiam się,żeby się to nie powtórzyło przy szybkiej jeżdzie,bo będzie nieciekawie.Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kiedy Ci się to dzieje to hamuje tylko jedna strona, gdzieś blokuje się tłoczek w tej stronie która nie hamuje. Jeżeli skręca Ci w lewo przy hamowaniu to znaczy, że prawa strona nie hamuje i na odwrót. Rozkręć hamulce, przeczyść prowadnice, tłoczki, wymień wszystkie gumki jakie tam są (zestawy naprawcze nie są drogie). Może zdażyło się tak, że na przeglądzie akurat działały obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też porządnie odpowietrzyć, gdy jeden zacisk będzie zapowietrzony, powietrze pod wpływem temperatury rozpręża się i lekkie naciśnięcie pedału powoduje gwałtowną reakcje. Po ostygnięciu przez chwilę może być dobrze. Można też sprawdzić na prostym odcinku drogi, czy efekt będzie taki sam. Rozpędź się do 40-50 km/h puść kierownicę i przyhamuj delikatnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj (niedziela 23) przejechałem ok. 80km drogi,kilka razy próbowałem hamulce przy wolnej kierownicy i było ok.Nie mam pojęcia co było przyczyną tego skrętu.W tygodniu podjadę do mechanika,aby sprawdził układ hamulcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...