Skocz do zawartości
IGNOROWANY

bicie przy mocnym hamowaniu, korozja?


Natalbar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy A4.

Sam zostałem posiadaczem pięknej sztuki 3 tyg. temu. Auto przed zakupem stało miesiąc w komisie pod chmurką, dlatego delikatne ślady korozji na hamulcach nie zniechęciły mnie przy podjęciu decyzji o zakupie. Byłem pewny, że z czasem tarcze sie wytrą i będzie ok. Autem przejechałem juz 3 tys. km ... głównie autostradami i przy normalnym hamowaniu podskakuje pedał hamulca (bicie, stukanie). Z tego względu, że przy delikatnym hamowaniu wszystko działa pięknie pomyślałem, że to być może czujnik absu. Wiem jak hamuje auto z zwichrowanymi tarczami a tu bardziej przypomina bicie abs. Sprawdziłem czujnik w jednym kole i okazało się, że jest super czysty więc nie robiłem dalej. Auto ma dopiero 4 lata i 140 tyś km wiec nawet zaciski nie są zbytnio pokryte rdzą. Przyjrzałem się natomiast tarczom z tyłu i zauważyłem delikatne aczkolwiek głębokie wżery korozji na tarczy w kształcie klocków hamulcowych widoczne na zdjęciach. Pomimo intensywnej szybkiej jazdy -3tys km- rdza się nie starła. Paznokciem jest to prawie niewyczuwalne a hamulce biją całkiem mocno przy hamowaniu. Czy to możliwe że takie wżery powodują bicie (na pedale hamulca oraz karoserii, kierownica pozostaje względnie stabilna)? czy szukać przyczyny gdzieś indziej ... ? Proszę o pomoc lub przypuszczenia. Pozdrawiam

20170424_183858 (Copy).jpg

20170424_183920 (Copy).jpg

20170424_183929 (Copy).jpg

20170424_183946 (Copy).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzery wydaje mi się, że nie powinny być przyczyną bicia.

Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wżery nie powinny powodować takiego bicia ale krzywe tarcze na pewno

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako informację podam, że po przejechaniu 10 tys km bicie ustalo. Mialem juz wynieniać cały zestaw hamulców ale ze względu na brak czasu wstrzymałem się i ... po jakimś czasie calkowicie przeszło. Teraz auto hamuje idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarłeś :-P

Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...