Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne stukanie, ocieranie podczas pokonywania zakrętu.


kubanczyk90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam audi a4 b5 1.9 tdi afn, i mam problem z którym żaden mechanik ani stacja diagnostyczna nie może sobie poradzić, otóz w zawieszenie i wszystko było sprawdzane nie ma żadych luzów a podczas jazdy gdy wchodzę w jakis zakręt pojawiają się takie dziwne stuki przechodzące w otarcia takie. czy miał ktoś podobny problem i potrafi mi pomóc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem kiedyś magla to jeden z nich miał takie objawy, wszystko wyglądało ok, a jak się wchodziło w zakręt w prawą stronę miał zgrzyty, otarcia, wibracje. Może tu szukaj problemu, na stacji diagnostycznej to nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie zlokalizować, z którego koła dobiega dźwięk? U mnie podczas jazdy na wprost i skręceniu delikatnie kół w prawo tez dobiegał dźwięk szumienia, ocierania itp, winne było lewe przednie łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bruuuum napisał:

Jak szukałem kiedyś magla to jeden z nich miał takie objawy, wszystko wyglądało ok, a jak się wchodziło w zakręt w prawą stronę miał zgrzyty, otarcia, wibracje. Może tu szukaj problemu, na stacji diagnostycznej to nie wyjdzie.

No właśnie objawia się to jak wchodzę w zakręt w prawo, dziwne takie stukanie ocieranie jest. ale żadnych wibracji nie ma tylko ten dziwny dźwięk. i co wymiana maglownicy pomogła u Ciebie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adrian242424 napisał:

Jesteś w stanie zlokalizować, z którego koła dobiega dźwięk? U mnie podczas jazdy na wprost i skręceniu delikatnie kół w prawo tez dobiegał dźwięk szumienia, ocierania itp, winne było lewe przednie łożysko.

Mi się wydaje ze z lewego koła też ten dźwięk dobiega ale wiesz może dziwnie to przenosić, podczas jazdy na wprost jest wszystko ok tylko na łuku drogi przy skręcaniu przy predkości słychać to dziwne szuranie stukanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pomoże ale ja miałem takie ocieranie po wymianie hamulców, Mianowicie po wymianie klocków, czyszczenia szczęk wstępnie itp. w jednym kole z przodu miałem takie coś że po skręcie i zwiększaniu prędkości bądź podczas jazdy nawet na zakrętach czułem tak jakby klocek terkotał i koło (jakby nie do końca się cofnął), po prostu szurał różnymi częstotliwościami (tak jakby krzywa tarcza była, a były po przetoczeniu). Trochę za pierwszym razem się przestraszyłem ale podniosłem auto na lewarek wszystko trzyma się stale, nic się nie wykręciło to tak jeżdżę, ostatnio po dłuższych trasach nic nie było cisza zupełna... może po prostu klocki się układały.. nie wiem, ale jeśli jest to szuranie w jednym kole i najczęściej pojawia się nawet przy wolne jeździe (skręcanie z ulicy na wjazd itp..) to możliwe że to hamulec... chyba że jest inaczej to niestety nie pomogę bo nie miałem do czynienia z maglownicą w moim audi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...