Skocz do zawartości
IGNOROWANY

bre a4 czy to pompa oleju-halas-video


radIE

Rekomendowane odpowiedzi

na zimnym i na cieplym slychac stukanie metaliczne , trzesie silnikiem , rozrzad i serwis nowka przed bylo to samo , wtryski w normie, rozrzad przed wymiana -3.9 po wymianie -2.5 , nie kopci , dodam ze multi... egr czyszczony , zebatki przepustniczki sprawdzone ... 260 tys przebieg ... szykowac hajs na ratunek pompy oleju ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze sprawdz alternator, moze sprzeglo na nim halasuje.. moze byc tez klima.

Jak u ojca pompa padla to absolutnie nic nie bylo slychac przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alternator sprawdzony poprzedni wlasciciel zmienil sprzeglo , klima do nabicia a przy filmiku wylaczony nawiew calkowiecie ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy jest ten odgłos na włączonej i wyłączonej klimie jeśli włączysz i zniknie to będzie sprzegielko sprężarki klimy do wymiany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy jest ten odgłos na włączonej i wyłączonej klimie jeśli włączysz i zniknie to będzie sprzegielko sprężarki klimy do wymiany 


wedlug diagnostyki mam za malo czynnika chyba wyszlo 2 bary cisnienia , po wlaczeniu klimy nie ma zadnej reakcji ... ale sprawdze jeszcze tak jak piszesz


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście to przypuszczenia ale jak jest mało czynnika jak mówisz to moze nie załącza sie sama sprężarka  (po włączeniu obroty spadają delikatnie na chwilę? ) tam w tym jej sprzegielku sa takie gumki i to sie lubi wyrobić u mnie zresztą tez mam to do zrobienia. Na trybie Eco szumi  a jak włączę  klime to cichnie jak sie sprzegielko zepnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście to przypuszczenia ale jak jest mało czynnika jak mówisz to moze nie załącza sie sama sprężarka  (po włączeniu obroty spadają delikatnie na chwilę? ) tam w tym jej sprzegielku sa takie gumki i to sie lubi wyrobić u mnie zresztą tez mam to do zrobienia. Na trybie Eco szumi  a jak włączę  klime to cichnie jak sie sprzegielko zepnie 



wlasnie ze zero reakcji na obroty jak przelacze mam tez blad w klimie , wyczyscilem wszystkie silniczki , adaptacje zrobilem i dalej wywala , nie wiem ktory to dokladnie bo olalem klime zeby dojsc czy pchac hajs najpierw w pompe oleju ...

c393fbde855fb37ae9ab0203eeb8d76f.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie tylko  ze w BLB też miałem stukanie metaliczne. po rozebraniu całego motoru wyszedł zatarty  tłok i panewka. podejrzewam ze winna była pompa oleju którą komuś padła i zrobiła co miała zrobić także ja wymiany pompy bym nie odkladal. W tej chwili w warsztacie odbywa  sie swap na BKD seryjnie na starej pompie. jak mówisz ze sprezarka się nie załącza to teoretycznie dalej może byc to sprzegielko tylko. poczytaj gdzies czy da sie na krótko podłączyć te wtyczki od sprężarki żeby ruszyła i chociaz tyle sprawdzisz o ewentualnie albo padnie na sprzegielko albo jedna rzecz wykluczysz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie tylko  ze w BLB też miałem stukanie metaliczne. po rozebraniu całego motoru wyszedł zatarty  tłok i panewka. podejrzewam ze winna była pompa oleju którą komuś padła i zrobiła co miała zrobić także ja wymiany pompy bym nie odkladal. W tej chwili w warsztacie odbywa  sie swap na BKD seryjnie na starej pompie. jak mówisz ze sprezarka się nie załącza to teoretycznie dalej może byc to sprzegielko tylko. poczytaj gdzies czy da sie na krótko podłączyć te wtyczki od sprężarki żeby ruszyła i chociaz tyle sprawdzisz o ewentualnie albo padnie na sprzegielko albo jedna rzecz wykluczysz 



po rozmowie z wlascicielem porzednim wychodzi na to ze dlugo jezdzil i zawsze trzeslo buda , jeden wlasciciel serwisy o czasie tylko autostrada , jeszcze putanie bo napinacz paska alternatora lekko podskakuje ale naprawde delikatnie czy on by powodowal trzesienie ? zadnego glosu nie ma ani stuku .... co do blb to chyba gorsze zlo niz bre ? czy sie za duzo oczytalem ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij pasek klinowy z koła wału i uruchom silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winowajca to kompresor klimy , sprzeglo padlo ... dzieki za podpowiedzi...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...