Skocz do zawartości
IGNOROWANY

piec na pellet - opinie


cougarr2

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś miał lub ma styczność z tego typu piecem proszę o opinię. 

Przymierzam się do wymiany kotła co, pellet jest jedną z alternatyw do eko groszku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam zamiar wymienić CO na pellet ,mam 2 znajomych i są zadowoleni ,czysto ,mało popiołu i zapach drewna ,a nie czadu, jeden ma ponad 300m2 poszło mu 7ton pelletu po 550zł za tonę ,ale to nowy dom i pierwszy sezon palenia , także dom nie wygrzany,piec sam się rozpala  i wygasza ,praktycznie po za uzupełnianiem zbiornika i wyrzuceniem popiołu ,którego jest b.mało ,piec jest bezobsługowy,ale może ktoś się wypowie kto posiada taki piec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki piec firmy Klimosz. Pierwszy sezon grzania więc jeszcze nie za wiele mogę powiedzieć ale...

Sam proces palenia jest bez obsługowy, ważne aby nie dopuścić od skończenia się towaru w zbiorniku, który ma u mnie 180 litrów, bo jeśli dojdzie do momentu gdy zabraknie pelletu i piec się nie rozpali i samo wsypanie nie pomoże bo trzeba pierwsze rozpalenie zrobić manualnie.

popiołu z tony (to zależne od jakości pelletu) ok 2-3 litrów, 

czyszczenie pieca zalecane co zbiornik, ostatecznie co dwa. Można rzadziej, ale wtedy znacząco spada sprawność i jak po czyszczeniu zbiornik starczał przykładowo na dwa tyg to gdy spalimy 3 puszki bez czyszczenia następną wypali ten cały baniak w 5-6 dni.

czyszczenie to 10 minut, bo trzeba przetrzeć kilka płomieniowek, szczotką trochę przetrzeć wnętrze, wysypać popiół i odkurzyć wnętrze odkurzaczem przemysłowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, greg2505 napisał:

300m2 poszło mu 7ton pelletu po 550zł za tonę ,ale to nowy dom

3800 zł, coś dużo... ja na podobny metraż zużywam od pierwszego palarnia 3-3,5 tony eko po 700-770 zł. a dom średnio ocieplony (in progress)  Znajomy palił pierwszy rok a przerabiał wszystko poza gazem i jest bardzo zadowolony, wyszło mu taniej niż eko w poprzednim sezonie.

 

 

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom kilka lat stał w surowym stanie , mury zimne i dlatego tyle poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...