Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dolany płyn hamulcowy do układu wspomaganiu - co zrobić ?


xmnichx

Rekomendowane odpowiedzi

Śmieszna sprawa siostra wlała w swojej A3 do układu wspomagania płyn hamulcowy, powiedziała że "mało" ale ale wiem ile dokładnie. Co mam zrobić wymienić jej cały płyn czy we wspomaganiu czy nic nie powinno się stać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszna sprawa siostra wlała w swojej A3 do układu wspomagania płyn hamulcowy, powiedziała że "mało" ale ale wiem ile dokładnie. Co mam zrobić wymienić jej cały płyn czy we wspomaganiu czy nic nie powinno się stać???

wymień płyn, ja kiedyś wyciągałem cały zbiorniczek i czyściłem go wraz z wężami. Litr płynu jest dość drogi, ale jeśli nigdy tego nie robiłeś warto wymienić i przeczyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanko ile tego płynu tam jest bo nie wiem ile kupić i jaki jest najlepszy??

0,9l[br]Dopisany: 13 Styczeń 2009, 18:51_________________________________________________nie napisałes który rok samochodu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do spuszczania to zdjąć węża przy pompie i powinno wszystko zlecieć tak??

najlepiej wyciąg zbiorniczek i przy okazji wyczyść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podniesc auto i odpiąć przewody od pompy i zbiornika

poruszać kierownica od lewej do prawej az wyleci syf, zbiornik umyć benzyną ekstrakcyjną

zalać swieżym i jeszcze raz zrobic to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zacząłem ten wątek wiec napiszę co zrobiłem z tym fantem...

Zrobiłem tak jaj pisaliście: spuściłem stary płyn (wyglądał jak zużyty olej silnikowy) zalałem FEBI pokręciłem kierownicą z 20 razy od prawej do lewej. Nowy płyn się spienił ale to chyba normalne bo mógł się "pogryźć ze starym "mixem" no i oczywiście zmienił kolor. Spuściłem, zalałem nowym, ten ma już w miarę ładny kolor ale się minimalnie pieni. Najgorsze jest to że przy kręceniu kierownicą pompa dalej strasznie jęczy, zwłaszcza na max skręcie!!! pomyślałem że zmienię jeszcze raz płyn za jakieś 2 tyg. ale nie wiem czy to coś pomoże...

Jak sądzicie kończy się pompa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ci to nic nie da.Moim zdaniem lepiej trzeba było zalać Ori płynem bo Febi jest dużo rzadszy o Ori płynu a gęstszy może był by tu lepszy.No chyba ze już masz pompę na wykończeniu to już jej nic nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobijesz kierownica na maksa w ktoras strone to zawsze slychac delikatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszna sprawa siostra wlała w swojej A3 do układu wspomagania płyn hamulcowy, powiedziała że "mało" ale ale wiem ile dokładnie. Co mam zrobić wymienić jej cały płyn czy we wspomaganiu czy nic nie powinno się stać???

Śmieszne to jest,ale mi nie było do śmiechu jak robiłem hamulce u w miarę dobrego mechanika (wtedy tak myślałem :polew:)i dolali mi płynu hamulcowego do wspomagania na maxa :naughty:

Pompa strasznie wyła-zmieniłem na zielonego febi i teraz pompa cieknie na simeringu wałka.Proponuję ori płyn jest gęściejszy. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...