Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Dolany płyn hamulcowy do układu wspomaganiu - co zrobić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Śmieszna sprawa siostra wlała w swojej A3 do układu wspomagania płyn hamulcowy, powiedziała że "mało" ale ale wiem ile dokładnie. Co mam zrobić wymienić jej cały płyn czy we wspomaganiu czy nic nie powinno się stać???

Opublikowano

Natychmiast spuścić ten mix.Przepłukać i zalać nowym juz odpowiednim płynem....

Opublikowano

Śmieszna sprawa siostra wlała w swojej A3 do układu wspomagania płyn hamulcowy, powiedziała że "mało" ale ale wiem ile dokładnie. Co mam zrobić wymienić jej cały płyn czy we wspomaganiu czy nic nie powinno się stać???

wymień płyn, ja kiedyś wyciągałem cały zbiorniczek i czyściłem go wraz z wężami. Litr płynu jest dość drogi, ale jeśli nigdy tego nie robiłeś warto wymienić i przeczyścić

Opublikowano
  • Autor

a takie pytanko ile tego płynu tam jest bo nie wiem ile kupić i jaki jest najlepszy??

Opublikowano

a takie pytanko ile tego płynu tam jest bo nie wiem ile kupić i jaki jest najlepszy??

0,9l[br]Dopisany: 13 Styczeń 2009, 18:51_________________________________________________nie napisałes który rok samochodu....

Opublikowano

1997

zielony mineralny febi lub ori w ASO :hi:

Opublikowano

ori, febi zielony lub LHM

Opublikowano
  • Autor

a co do spuszczania to zdjąć węża przy pompie i powinno wszystko zlecieć tak??

Opublikowano

a co do spuszczania to zdjąć węża przy pompie i powinno wszystko zlecieć tak??

najlepiej wyciąg zbiorniczek i przy okazji wyczyść

Opublikowano
  • Autor

no tak zbiorniczek wyczyszczę ale jak spuścić płyn z układu i czym go ewentualnie przepłukać??

Opublikowano

podniesc auto i odpiąć przewody od pompy i zbiornika

poruszać kierownica od lewej do prawej az wyleci syf, zbiornik umyć benzyną ekstrakcyjną

zalać swieżym i jeszcze raz zrobic to samo

Opublikowano
  • Autor

czyli wylewam stary, czyszczę, wlewam nowy, przepłukuje i wlewam następny???

Opublikowano

jo

Opublikowano
  • Autor

Witam ja zacząłem ten wątek wiec napiszę co zrobiłem z tym fantem...

Zrobiłem tak jaj pisaliście: spuściłem stary płyn (wyglądał jak zużyty olej silnikowy) zalałem FEBI pokręciłem kierownicą z 20 razy od prawej do lewej. Nowy płyn się spienił ale to chyba normalne bo mógł się "pogryźć ze starym "mixem" no i oczywiście zmienił kolor. Spuściłem, zalałem nowym, ten ma już w miarę ładny kolor ale się minimalnie pieni. Najgorsze jest to że przy kręceniu kierownicą pompa dalej strasznie jęczy, zwłaszcza na max skręcie!!! pomyślałem że zmienię jeszcze raz płyn za jakieś 2 tyg. ale nie wiem czy to coś pomoże...

Jak sądzicie kończy się pompa???

Opublikowano

Chyba Ci to nic nie da.Moim zdaniem lepiej trzeba było zalać Ori płynem bo Febi jest dużo rzadszy o Ori płynu a gęstszy może był by tu lepszy.No chyba ze już masz pompę na wykończeniu to już jej nic nie pomoże.

Opublikowano

jak dobijesz kierownica na maksa w ktoras strone to zawsze slychac delikatnie

Opublikowano
  • Autor

Na maksymalnym skręcie to się nawet nie dziwie że ją słychać tyle że przy kręceniu kierownicą słychać jęczenie no i nawet zmieniają się obroty na biegu jałowym tak jakby pompa stawiała duży opór.

Opublikowano

Śmieszna sprawa siostra wlała w swojej A3 do układu wspomagania płyn hamulcowy, powiedziała że "mało" ale ale wiem ile dokładnie. Co mam zrobić wymienić jej cały płyn czy we wspomaganiu czy nic nie powinno się stać???

Śmieszne to jest,ale mi nie było do śmiechu jak robiłem hamulce u w miarę dobrego mechanika (wtedy tak myślałem :polew:)i dolali mi płynu hamulcowego do wspomagania na maxa :naughty:

Pompa strasznie wyła-zmieniłem na zielonego febi i teraz pompa cieknie na simeringu wałka.Proponuję ori płyn jest gęściejszy. :good:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.