Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Spadek mocy przy około 120 km/h (A4 B5 AFN)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam forumowiczów!

Napiszę pokrótce na czym polega mój problem. Zauważyłem jadąc, że przy prędkości około 120 km/h (+/-10km/h) jest gdzies 2,2 - 2,4 tys. obrotow i traci na mocy. Dokładniej to wygląda tak, że jadę i gdy dochodzi do tej prędkości następuję takie nagłe zamulenie i przez kilka sekund w ogóle nie przyspiesza, a potem robi to bardzo mozolnie. Wrzucam logi dynamiczne turbiny i przepływomierza, może coś pomogą:

Grupa 011: http://vaglog.pl/log-011_Z9lCI03.html
Grupa 003: http://vaglog.pl/log-003_0W0Y8G.html

Edytowane przez krycha03bs
poprawa

Opublikowano
  • Autor

Odświeżam :-(

Opublikowano

Zrob komplet i wrzuc w dzial diagnostyka. Z tego mozna tylko wywnioskowac ze turo slabo wstaje i przeplywka malo mierzy nawet wtedy jak masz przeladowanie

 

 

silnik rozgrzany do 90C, kolejność robienia logów:
-dynamiczne(klima off, 3 bieg, od 900obr do 4100obr z pedałem w podłodze):
001
003
004
007 zalogować 3s
008
010
011 na 3 i 4 biegu(jeżeli na 4 nie masz gdzie do 4000obr zrób do ilu możesz)
-statyczne(światła, nawiew, radio, klima, całą elektryka off, wystarczy 10s logować):
000
001
003 w trakcie po 5s musnąć gaz
004
007
010
011
012
013
016
019
-basic setting(logować 20s):
000
003
004
011 (w autach starszych niż 97r. brak możliwości logowania)

Opublikowano
  • Autor
17 godzin temu, Mozgu napisał:

Zrob komplet i wrzuc w dzial diagnostyka. Z tego mozna tylko wywnioskowac ze turo slabo wstaje i przeplywka malo mierzy nawet wtedy jak masz przeladowanie

 

 

silnik rozgrzany do 90C, kolejność robienia logów:
-dynamiczne(klima off, 3 bieg, od 900obr do 4100obr z pedałem w podłodze):
001
003
004
007 zalogować 3s
008
010
011 na 3 i 4 biegu(jeżeli na 4 nie masz gdzie do 4000obr zrób do ilu możesz)
-statyczne(światła, nawiew, radio, klima, całą elektryka off, wystarczy 10s logować):
000
001
003 w trakcie po 5s musnąć gaz
004
007
010
011
012
013
016
019
-basic setting(logować 20s):
000
003
004
011 (w autach starszych niż 97r. brak możliwości logowania)

Dzięki za odpowiedź. Na dniach zrobię wszystko tak jak napisałeś ;-)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

sprawdź wężyki przy sztandze turbo, u mnie był pęknięty a objawy podobne, wymieniłem i wszystko śmiga

Opublikowano

przeczyść przepływkę albo podmień na próbę od kolegi i zobaczysz czy będzie poprawa  bo tnie dawkę 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.