Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dźwięk szorowania dobiegający z tyłu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć.

Posiadam Audi A4 B5 2.4 z napędem quattro. Od około 3 miesięcy zacząłem słyszeć szum z tyłu samochodu(może delikatnie z prawej strony). Z początku myślałem, że to zaciski nie odbijają i olałem temat, bo i tak miałem zmieniać hamulce. Z każdym miesiącem było coraz głośniej. Wymieniłem klocki i tarcze, i okazało się że hamulce wciąż trą(podniosłem samochód na lewarek i koło ciężko się obracało oraz prawa felga była cieplejsza od lewej). Rozebrałem zacisk, poruszałem trochę tłok i jest lepiej. Koło wykonuje mniej obrotów niż to po lewej, ale nie ma tragedii(w najbliższym czasie zamierzam zregenerować zaciski). 

Jednak to nie była przyczyna tego szumu, on był wciąż taki sam. Znajomy podpowiedział mi, że to może być dyfer bo on słyszy te dźwięki ze środka(ja slyszalem bardziej po prawej ale to moze kwestia pozycji siedzenia). Pomyślałem, że może nie ma oleju bo jakieś zapocenie tam było. Zadzwoniłem do Audi i spytałem o olej do tylnego mostu oraz jak dużo go wlać. Spuściłem olej i było go całkiem sporo, następnie wlałem nowy. Gość w Audi powiedział mi, że wchodzi tam 1,3l, a ja wlałem 2 litry(lałem aż zacznie ciec z korka wlewu oleju). Niestety szum jest wciąż taki sam.

Opony jak i felgi zmieniałem i to nie one tak hałasują.

 

Macie jakieś pomysły co to może być? Czy te 0,7 litra więcej może jakoś zaszkodzić?

Opublikowano

Do dfra wchodzi 1.3l . Jeśli jest tak tak zalecane to tak się leję. Do silnika też wlałeś o litr więcej?
Sprawdzałeś łożyska piasty ?
Podnosiles auto do góry , odpal i kręć kołami na wszystkich biegach . Kumpel niech nasłuc**je.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor
14 godzin temu, Jumis napisał:

Do dfra wchodzi 1.3l . Jeśli jest tak tak zalecane to tak się leję. Do silnika też wlałeś o litr więcej?
Sprawdzałeś łożyska piasty ?
Podnosiles auto do góry , odpal i kręć kołami na wszystkich biegach . Kumpel niech nasłuc**je.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
 

Czyli lepiej zlać nadmiar oleju?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Doszedłeś co ci tak szumi???też mam taki objaw. Wymieniłem opony klocki i tarcze tył, łożyska kół tylnych i dalej szumi:( już zaczałem zamawiać łożyska układu różnicowego bo podobno to to choć mam nadzieje że faktycznie te łożyska układu różnicowego

A szumi od 40 tak jakbym miał ręczny delikatnie zaciągnięty:( ale 100% to nie hamulce:(

 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
Dnia 8.06.2017 o 15:00, kamiquattro napisał:

Doszedłeś co ci tak szumi???też mam taki objaw. Wymieniłem opony klocki i tarcze tył, łożyska kół tylnych i dalej szumi:( już zaczałem zamawiać łożyska układu różnicowego bo podobno to to choć mam nadzieje że faktycznie te łożyska układu różnicowego

A szumi od 40 tak jakbym miał ręczny delikatnie zaciągnięty:( ale 100% to nie hamulce:(

 

 

Winne było łożysko prawego tylnego koła.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.