Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Paliwa


DivaynEays

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie pompy paliwa Bosch 040 LINK TUTAJ . A konkretnie chodzi o to, czy podejdzie ona do a4 b6 avant 1.8T AVJ plug&play? czy potrzeba jakiejś rzeźby lub wymiany kołnierza mocującego? Jeżeli tak to co trzeba zrobić(i czy da się to zrobić samemu w miarę prosty sposób czy lepiej oddać to komuś do roboty) lub jaki kołnierz (linki mile widziane).

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdzie po przerobieniu kosza, ale na takiej pompie bd miał na luzie i przy spokojnej jeżdzie ciśnienie 6 bar a pod obciążeniem bd spadać do 4, regulator ciśnienia nie da rady zbić za mocnej pompy przy małym obciążeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moga byc jakies problemy zwiazane z takim cisnieniem panujacym w ukladzie? (w sensie czy moze miec to jakies negatywne skutki na calokształt)

Edytowane przez DivaynEays
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomekp94 napisał:

Podejdzie po przerobieniu kosza, ale na takiej pompie bd miał na luzie i przy spokojnej jeżdzie ciśnienie 6 bar a pod obciążeniem bd spadać do 4, regulator ciśnienia nie da rady zbić za mocnej pompy przy małym obciążeniu. 

co Ty chłopak wypisujesz o tym regulatorze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz regulator w filtrze to  tak jest u siebie miałem tak na 2 filtrach testowane, na pompie walbro 6 bar na luzie spada pod obciążeniem do 4,5 ok, a na pompie serii trzyma stałe 4 bar też na tych 2 filtrach.  Jak masz regulator na listwie to może tego nie być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no miałem w b6 w q i fwd walbro i nic takiego nie było przy wtryskach 630cc ,ori pompa tez dmucha okolo 6bar tak dla jasnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzysiekml napisał:

no miałem w b6 w q i fwd walbro i nic takiego nie było przy wtryskach 630cc ,ori pompa tez dmucha okolo 6bar tak dla jasnosci

miałeś stałe 4 bar na tej walbro na listwie ?  u mnie coś dziwnego jest na 4 bar jest za ubogo a na 6 dobrze wszystko inne sprawdzone i sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w koncu jest to bezpieczne dla calego osprzetu czy wstrzymac sie z jej montazem az podniose moc? Wtryski raczej mam seryjne (nie sprawdzalem tego jeszcze), a zmieniac bede dopiero jak  kase zbiore na calosc, zeby programu nie robic 2 razy bo po co placic dwa razy.
I teraz taki troche off topic, mam na ta chwile do wykorzystania ok. 2 tys, a moc/moment koncowy, ktory chce uzyskac to 300km/400nm. I co moglbym zalozyc narazie, zeby nie wydawac kasy na program? (dodam, ze jeszcze nie jest zrobione nic na dobra sprawe) reszta dopiero po wakacjach najprawdopodobniej.

Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, DivaynEays napisał:

Czyli w koncu jest to bezpieczne dla calego osprzetu czy wstrzymac sie z jej montazem az podniose moc? Wtryski raczej mam seryjne (nie sprawdzalem tego jeszcze), a zmieniac bede dopiero jak  kase zbiore na calosc, zeby programu nie robic 2 razy bo po co placic dwa razy.
I teraz taki troche off topic, mam na ta chwile do wykorzystania ok. 2 tys, a moc/moment koncowy, ktory chce uzyskac to 300km/400nm. I co moglbym zalozyc narazie, zeby nie wydawac kasy na program? (dodam, ze jeszcze nie jest zrobione nic na dobra sprawe) reszta dopiero po wakacjach najprawdopodobniej.

Pozdrawiam
 

na 300 km to trzeba turbo hybryde 1300 zł min, wtryski większe 200-500 zł, intercoler itd. chcesz tanio to sam program od 500 zł i bd miał 185km 265 nm około do tego wtryski z bexa i troche więcej wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem co i ile bedzie kosztowac, tylko na dzis dzien mam 2 tys dlatego chcialem cos zakupic i zamontowac, jedyne co mi przychodzi na mysl to wlasnie pompa. Jezeli nie dam rady wydac calosci na cos co moglbym z miejsca sobie zalozyc, to po prostu zaczne kupywac reszte czesci i schowam do szafki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, DivaynEays napisał:

ja wiem co i ile bedzie kosztowac, tylko na dzis dzien mam 2 tys dlatego chcialem cos zakupic i zamontowac, jedyne co mi przychodzi na mysl to wlasnie pompa. Jezeli nie dam rady wydac calosci na cos co moglbym z miejsca sobie zalozyc, to po prostu zaczne kupywac reszte czesci i schowam do szafki :P

pompe to na koniec zostaw jak seryjnej nie starczy możesz wsadzić intercooler centralny i downpipe to poprawi osiągi bez programu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak zmienie turbinke znow downpipe do roboty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomekp94 napisał:

miałeś stałe 4 bar na tej walbro na listwie ?  u mnie coś dziwnego jest na 4 bar jest za ubogo a na 6 dobrze wszystko inne sprawdzone i sprawne

tak stabilne 4bary  na listwie na wolnych i przy bucie i na ori filtrze,na filtrze mann już było inaczej :decayed:

a masz przerobiony układ paliwowy że piszesz że przy 6b jest dobrze?

Edytowane przez krzysiekml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DivaynEays napisał:

Tylko jak zmienie turbinke znow downpipe do roboty :P

zależy ile kucy chcesz robić ale sądząc po wpisie to ori będzie za mała,zakładaj 040 lub walbro gss341 tylko ona jest mniejsza od boscha 38mm i trzeba zakładać oring 8mm aby walbro siedziała ciasno w koszu

w Grabówce obok b-stoku masz ori walbro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, krzysiekml napisał:

tak stabilne 4bary  na listwie na wolnych i przy bucie i na ori filtrze,na filtrze mann już było inaczej :decayed:

a masz przerobiony układ paliwowy że piszesz że przy 6b jest dobrze?

To musze kupic ori filtr .6 bar tzn na tym co jest filtrze mana i walbro spadajace do 4.5 bar jest w miare ok z korektami na seeyjnych wtryskach ok 0 a na pomaranczowych z saaba na luzie bez zmian dopiero pod obciazeniem  -15 % wyglada ok ale to na tym wyzszym cisnieniu. A powinno tak być  przy 4 bar 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2017 o 19:12, tomekp94 napisał:

Podejdzie po przerobieniu kosza, ale na takiej pompie bd miał na luzie i przy spokojnej jeżdzie ciśnienie 6 bar a pod obciążeniem bd spadać do 4, regulator ciśnienia nie da rady zbić za mocnej pompy przy małym obciążeniu. 

O jakie przerobki chodzi dokladnie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, DivaynEays napisał:

O jakie przerobki chodzi dokladnie?

 

wyciagasz sitko z dołu pompy wycinasz dziure wsadzasz pompe z dystansem zeby nie latała na boki (nadaje sie do tego pianka która jest w zestawie). Od dołu kosza wkładasz filterek z zestawu, zabezpieczasz zeby pompa nie wypadła do góry np trytytką. jeszcze musisz przylutowac kostke z zestawu bo ori nie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...