Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przerejestrowanie auta po kupnie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie :hi:

Mój dziadek 18 Maja kupił samochód od Pana Y.

Pan Y, kupił ten samochód 13 Kwietnia od Pana X (Pan X był pierwszym właścicielem w kraju, auto jest wyprodukowane w 1996, a pierwszą rejestracje w kraju ma 2007).

Oczywiście.. ubezpieczenie i dowód rejestracyjny (o karcie pojazdu nie wspominając) należą do Pana X...

I teraz tak...

W poniedziałek mam pojechać z dziadek podjąć próbę przerejestrowania...

- Mam dwie umowy sprzedaży... pomiędzy panem Y a X z 13 Kwietnia na kwotę 900zł, oraz umowę sprzedaży pomiędzy moim dziadkiem a Panem Y z 18Maja na kwotę 950zł.

- Ubezpieczenie OC stoi na Pana X, jest ważne do 27.07.2017 (Generali)

- Dowód rejestracyjny stoi na Pana X, ma jeszcze 4 miejsca na pieczątki, badania techniczne są ważne do 13.09.2017

- Karta Pojazdu stoi na Pana X.

I teraz tak... od czego muszę zacząć ?

Tablice zostają te same, samochód kupiony praktycznie po sąsiedzku.

Z tego co słyszałem.. muszę iść z tablicami do starostwa.

Auto chciałbym przerejestrować na dziadka, chcę się też dopisać jako współwłaściciel aby zbierać zniżki w ubezpieczalni.

Czy mogę być współwłaścicielem jeżeli nie jestem wymieniony w umowie sprzedaży ???

Z racji kwoty na umowie, Urząd Skarbowy mnie nie obchodzi.

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek musi Ci darowiznę sprawić skoro nie ma Cię na umowie, w Wydziale Komunikacji Ci wszystko powiedzą co i jak i jeżeli auto było nie przerejestrowywane to musisz mieć wszystkie poprzednie umowy. Nie dopisuj nic na umowie bo to fałszerstwo wtedy jest :) Z ubezpieczeniem masz 14 dni na rozwiązanie umowy z dotychczasowym ubezpieczycielem lub kontynuacja, uzbezpieczlania przeliczy ubezpieczenie według Waszych zniżek itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech dziadek podpisze akt darowizny czesci auta nawet 1 % i z tym dokumentem idziecie razem zarejestrować ( chyba ze dostaniesz upoważnienie)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał udać się do Urzędu Skarbowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urząd Skarbowy może dziadek teraz opłacić,masz na to 14 dni od zakupu auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... 22Maja udałem się do Wydziału Komunikacji, tablice zostały te same, został mi wydany tymczasowy dowód rejestracyjny ważny do 21 Czerwca.

OC poprzedniego właściciela jest ważne do 27 Lipca, gdy udam się po twardy dowód to muszę mieć OC przepisane na siebie ?

Chciałbym wykorzystać OC poprzedniego właściciela do końca

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mieć ubezpieczenia przepisanego na Ciebie i nawet w starostwie nie będą chcieli OC przynajmniej u mnie w starostwie tak jest. Ich interesuje tylko przegląd techniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhmy, oby :)

To będę jeździł na OC poprzedniego właściciela do końca lipca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle chcą polisę OC, ale możesz korzystać ze starej tylko przepisać ją na siebie (poprosić o rekalkulację składki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na świstu, który otrzymałem przy rejestracji pojazdu, piszę, że przy odbiorze stałego dowodu rejestracyjnego muszę przedstawić :

- Pozwolenie czasowe

- Ubezpieczenie OC Pojazdu (tylko właśnie nie ma sprecyzowanych informacji :/ )

- Dowód osobisty

Czy muszę wykonywać tą "re-kalkulację" ? w końcu mamy 5 Czerwiec, a OC poprzedniego właściciela jest ważne do 27 Lipca.. więc jeszcze te 1,5 miesiąca :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...