Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Zawór sterujący recyrkulatorem spalin

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

:hi:

Koledzy mam taką sprawe, wczoraj załozyłem elekrozaworek sterujący EGR-em o ten --> http://www.allegro.pl/show_item.php?item=529794717 i dopuki nie był on podpięty samochód chodzi ok ale świeciła kontrolka CHECK CONTROL.

Teraz po podpięciu i podłączeniu wszystkich węzyków samochód zaczyna świrować tzn zaczynają mu skakać obroty od 850-1000 obr/min, przebiera ze szkoda gadać a do tego kopci ze wyrobić nie idzie :shocked: po odłaczeniu kostki lub wężka od tego zaworka problem znika, samochód wchodzi na swoje oroty i nie dymi ale po przejechaniu kilku km zapala się znów kontrolka CHECK CONTROL (ta zółtta ikona silnika)

Gdy zaworek jest odłaczony VAG pokazuje ze nie jest podłaczony, a jak go podłącze i skasuje błąd to nic nie pokazuje chociaż samochód przebiera na obrotach i dymi jak stary traktor. Dym jest jasno szary i jest go masakrycznie duzo :blink:

Tak więc jak macie jakieś podpowiedzi to czekam, mile widziany byłby schemat jak te podciśnieniówki mają być popodłączane :)

Dzięki i pozdrawiam

Opublikowano

numer katalogowy sie zgadza.

ale czesc na fotografii to zawor elektromagnetyczny N239 - sterujacy klapa gaszaca :cool1:

Opublikowano

A jaki pojawia sie blad w 01 Engine na VAG'u?

Opublikowano
  • Autor

numer katalogowy sie zgadza.

ale czesc na fotografii to zawor elektromagnetyczny N239 - sterujacy klapa gaszaca :cool1:

W serwisie powiedzieli ze on jest odpowiedzialny za recyrkulacje spalin :blink: w sumie to zawiozłem im stary złamany i spisali z niego nr katalogowy i taki zamówili, a podacie mi dokładne nr tych trzech zaworków odpowiedzialnych za turbine, EGR i klape gaszącą???

Kurde nie wiem jaki był błąd na VAG-u bo robiłem to u elektryka a nie sam :confused4:[br]Dopisany: 15 Styczeń 2009, 15:43_________________________________________________nikt nie ma pomysłu?? :no:

Opublikowano

Jesli wszystko podpiales tak jak poprzednio to nie powinno byc takich objawow. Posprawdzaj wszystkie wezyki, czy czegos przypadkiem nie odpiales i podlacz sie jeszcze raz pod vag.

Opublikowano

jezeli zawor dobry, to moze wezyki nie tak :mysli:[br]Dopisany: 16 Styczeń 2009, 11:56_________________________________________________jeszcze jest opcja ze zawor N18 pomimo ze nowy jest walniety.

jezeli jest uszkodzony mechanicznie a elektrycznie sprawny VAG nic nie wykaze.

jedyny sposob na weryfikacje jego pracy to sprawdzenie pobraniej masy powietrza przy zaworze zalaczonym i wylaczonym grupa 003 oraz BS 003[br]Dopisany: 16 Styczeń 2009, 11:58_________________________________________________nie mylisz zaworu N239 z N18? :mysli:

http://www.a4-klub.pl/smf/ajm_awx_avf_avb_lokalizacja_czujnikow_oraz_elementow_wykonawczych-t45015.0.html

Opublikowano
  • Autor

Zawór klapy gaszącej jest mniejszy od tego co jest na fotce w pierwszym poście prawda?? jest umiejscowiony obok N239 pod lampą tak jak pokazałeś w linku.

Zaworek jest nowy z ASO, załozyłem wcześniej uzywke i był ten sam problem więc pojechałem kupić nowy do ASO i okazało sie ze jest tak samo na nowym jak i na starym więc wydaje mi się ze zaworek jest ok!

Kurde Musashi szkoda ze spot jest 25 a nie 1 lutego, tak bym podjechał i byś łooknoł co jest tam nie tak bo ja w VAG-owaniu jestem ciemny :embarrassed:

Elektryk stwierdził ze nie ma pojęcia co jest nie tak i zaślepił mi te węzyki tak ze teraz świeci znowu kontrolka ale samochód chodzi dobrze, a to jeden z najlepszych elektromechaników w Lesznie.

Musashi a nie masz gdzieś pod ręką schematu jak te węzyki mają być popodłączane do kazdego z zaworków??

Opublikowano

Musashi tez ma AVF'a to porównacie sobie na żywo.[br]Dopisany: 16 Styczeń 2009, 13:33_________________________________________________Jak by było tam więcej miejsca, to ja bym Ci robił foty, ale raczej sie nie da łatwo podejść.

Opublikowano
  • Autor

Trzeba wykręcić lampe zeby było dojście do tych zaworków tzn. tylko do zaworka klapy gaszącej N239 i zaworka sterującego zaworem recyrkulacji spalin (EGR) N18 (z którym u mnie jest coś nie tak :confused4:) bo zawór magnetyczny regulujący cisnienie doładowania N75 jest w innym miejscu, blizej silnika.

Opublikowano

Zawór klapy gaszącej jest mniejszy od tego co jest na fotce w pierwszym poście prawda?? jest umiejscowiony obok N239 pod lampą tak jak pokazałeś w linku.

Zaworek jest nowy z ASO, załozyłem wcześniej uzywke i był ten sam problem więc pojechałem kupić nowy do ASO i okazało sie ze jest tak samo na nowym jak i na starym więc wydaje mi się ze zaworek jest ok!

Kurde Musashi szkoda ze spot jest 25 a nie 1 lutego, tak bym podjechał i byś łooknoł co jest tam nie tak bo ja w VAG-owaniu jestem ciemny :embarrassed:

Elektryk stwierdził ze nie ma pojęcia co jest nie tak i zaślepił mi te węzyki tak ze teraz świeci znowu kontrolka ale samochód chodzi dobrze, a to jeden z najlepszych elektromechaników w Lesznie.

Musashi a nie masz gdzieś pod ręką schematu jak te węzyki mają być popodłączane do kazdego z zaworków??

moglbys wleciec w tygodniu, tylko teraz masakra bez garazu.... :mysli:[br]Dopisany: 16 Styczeń 2009, 21:05_________________________________________________

Zawór klapy gaszącej jest mniejszy od tego co jest na fotce w pierwszym poście prawda?? jest umiejscowiony obok N239 pod lampą tak jak pokazałeś w linku.

Zaworek jest nowy z ASO, załozyłem wcześniej uzywke i był ten sam problem więc pojechałem kupić nowy do ASO i okazało sie ze jest tak samo na nowym jak i na starym więc wydaje mi się ze zaworek jest ok!

a co bylo przed wymiana zaworka? to samo?

Opublikowano
  • Autor

moglbys wleciec w tygodniu, tylko teraz masakra bez garazu....

No właśnie teraz w tej pogodzie to troszke kicha :thumbdown: to moze poczekamy na cieplejsze dni i wlece do Poznania jak juz się zrobi cieplej, co ty na to?? :mysli: tylko powiedz mi czy jest jakieś ryzyko, ze coś się uszkodzi, jeśli będe śmigał bez podłączonego tego zaworka?? wpływa to na spalanie??

a co bylo przed wymiana zaworka? to samo?

Sprawa jest tego typu ze kupiłem to autko po stłuczce i to się uszkodziło podczas wypadku tak więc tak sprawa wygląda.

Opublikowano

moglbys wleciec w tygodniu, tylko teraz masakra bez garazu....

No właśnie teraz w tej pogodzie to troszke kicha :thumbdown: to moze poczekamy na cieplejsze dni i wlece do Poznania jak juz się zrobi cieplej, co ty na to?? :mysli: tylko powiedz mi czy jest jakieś ryzyko, ze coś się uszkodzi, jeśli będe śmigał bez podłączonego tego zaworka?? wpływa to na spalanie??

a co bylo przed wymiana zaworka? to samo?

Sprawa jest tego typu ze kupiłem to autko po stłuczce i to się uszkodziło podczas wypadku tak więc tak sprawa wygląda.

to pewnie jest namieszane a kabelkami lub wezykami lub jednym i drugim

bez zaworka jezdzisz po prostu na czystym powietrzu bez dozowania spalin. silnik pracuje troche twardziej, dluzej sie rozgrzewa, moze troche wiecej palic w zakresie niepelnych obciazen silnika.

Opublikowano
  • Autor

Kabelki są na bank ok! bo kostki do tych zaworków są inne i inaczej by nie pasiły, uszkodzony był N239 i N18 tzn były tylko popękane te koncówki na które naciąga się węzyki, N18 działa bez zarzutu ale z N239 coś jest nie tak :no:

To prawda rozgrzewa sie dłuzej :good:

To co kolego masz jakiś pomysł jak to zrobić?? W etce nie moge znaleźć schematu jak te węzyki powinny być.

[br]Dopisany: 16 Styczeń 2009, 22:54_________________________________________________Musashi looknij na ETCE na rys 133-84 to jest chyba schemat tego wszyskiego ale nie widze tam tego zaworka co mi nie dziala :mysli:

Opublikowano

y tam w ETCE, etka jest dobra do nr katalogowych i cen :gwizdanie:

a moze taki rysunek sie przyda :cool1:

a210205cq1.jpg

2 - -N18-

3 - -N239-

5 - do pompy podwojnej

9 - -N75-

Opublikowano
  • Autor

Musashi PERTFEKCJA :good: :good: Powiedz mi tylko co to jest pod nr 1?? Jutro rozkręcami sprawdzam to wszystko czy jest tak jak na rysunku :>

Dzieki kolego normalnie zeby nie było ciemno to teraz bym szedł :tongue4:

Opublikowano

zaworek zwrotny

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

n18 w AJM/ATJ tez powinien byc tam dgzie w AVF? gdzies pod lampa?

Opublikowano

n18 w AJM/ATJ tez powinien byc tam dgzie w AVF? gdzies pod lampa?

ta .. pod kierownica powietrza ...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.