Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 163km błędy 16396 i 16726


Repik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Dziś podczas jazdy spotkała mnie sytuacja, mianowicie miałem trasę około 200km, po przejechaniu 150km (całą drogę auto jechało bez problemowo), nagle auto zgasło i nie dało się już odpalić. Po przywiezieniu samochodu przez lawetę, podpiąłem kompa i wyświetliło dwa błędy: 16396 oraz 16726.

Ściągnąłem pokrywę paska rozrządu i co mnie zastanawia, pasek bez problemu można przesuwać palcami bez większych oporów - bez problemu można go ściągnąć.

Dodatkowo ubyło mi trochę płynu chłodzącego - poziom jest poniżej minimum, a sprawdzałem poziom płynu jakiś miesiąc temu i było wszystko ok. Pokrywa rozrządu jest cała mokra.

Cały kompletny rozrząd wymieniony niecały rok temu - przejechane ok 8 tys km.

Problem dotyczy Audi A4 B7 1.8t 163km. Auto sprowadzone ze Szwecji. Dotychczas nie było żadnych problemów.

Proszę o pomoc.

Edytowane przez Repik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie halo z rozrządem. Silnika nie odpalaj. Ściągnij przód i zobacz jak wygląda caly rozrząd. Pokrywę też bym ściągnął i sprawdził czy po przekreceniu ręcznie wałem wszystko ustawia się na znakach. Ja bym tak zrobił

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Repik napisał:

Ściągnąłem pokrywę paska rozrządu i co mnie zastanawia, pasek bez problemu można przesuwać palcami bez większych oporów - bez problemu można go ściągnąć.

Coś jest mocno nie tak z rozrządem jeżeli możesz bez problemu ściągnąć pasek.
Rób tak jak kolega wyżej radzi, nie próbuj nawet uruchamiać silnika tylko w pierwszej kolejności sprawdź rozrząd, coś tam się musiało podziać.

A nie jest przypadkiem urwany ten pasek? Jak go mocno pociągniesz to nie wyjdzie cały?

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...