Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gaśnie po odpaleniu jak jest ciepły


kornel

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, objaw mam następujący: 

Po przyjeździe z trasy (oczywiście jadąc na gazie) wyłączam auto - wszystko jest OK. Jednakże, po ponownym jego uruchomieniu - jedynie w przypadku, jeżeli silnik nie zdążył jeszcze ostygnąć po wcześniejszej jeździe - auto nie chce się przełączyć na gaz, tzn. przełącza się, ale jeździ jakby na 3 cylindrach. Muszę wtedy ręcznie go przełączyć na benzynę, przejechać na niej kilka, czasem kilkanaście kilometrów, i dopiero po takim zabiegu auto zaczyna ładnie pracować na gazie. Wydaje mi się, że najważniejszą informacją tutaj jest to, że dzieje się to tylko i wyłącznie w sytuacji, kiedy odpalam auto, które jeszcze nie wystygło po poprzedniej jeździe. Poza tym objawem, instalacja pracuje bardzo dobrze, auto jeździ na gazie bez zarzutu.

Instalacja jest oparta o sterownik Versus. Z problemem byłem u gazownika, ale nic nie zrobił - wg niego wszystkie parametry są w 100% poprawne i niema się do czego przyczepić...

Macie może jakiś pomysł? Jeden z mechaników (nie gazownik) zasugerował mi sprawdzenie elektrozaworu na butli czy nie puszcza gazu - tylko co do tego by miała temperatura silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić korekty w grupie 032 i 033 przed i po zapaleniu. Być może go zalewa, a do poprawy są korekty po temperaturze gazu o ile ten Versus coś takiego w ogóle obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...