Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Tempomat nie działa :/


ostris

Rekomendowane odpowiedzi

witam szczesliwych posiadaczy a4, zwracam sie o pomoc gdyz mam problem z tempomatem, na poczatku niechcial sie za pierwszym razm zalaczyc, no ale po3-4 probach jakos zaskakiwal, ostatnio na trasie proby wlaczenia zakonczyly sie klapa, no i od tego czasu d*pa, brak tempomatu. Moze nie jest to duza strata bo bez tego da sie jezdzic ale kazdy lubi jak w aucie wszystko dziala. Prosze o jakies wskazowki co moge sam zdzialac przed udaniem sie do warsztatu.

dzieki za pomoc i

pozdrawiam

ostris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz do sprawdzenia cały układ (bo jak zakładam gaz masz sterowany linką)

-sterownik

-pompa podciśnienia

-włącznik przy pedale sprzęgła

-zawory pneumatyczne i wężyki

-siłownik pneumatyczny

-włącznik przy kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie pod temat. Panowie, a przy włączeniu tempowatu FIS powinien coś pokazywać, czy nie? Od momentu kupna auta tempomat u mnie nie działał, ale myślałem że to z winy uszkodzonego sterownika abs. Po naprawie sterownika tempomat nadal nie reaguje. Za tempomat jest chyba odpowiedzialny bezpiecznik nr 11, więc zaglądam do skrzynki bezpieczników, a tam nr 11 pusty :blink: Czyżby poprzedni właściciel wyrezał... Na wlepce nie ma tempomatu. Dodam ze wszyskie (chyba) podzespoły tempomatu są zamontowane. Vag coś może pomóc przy przepustnicy sterowanej linką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie mysle ze masz tempomat gdzyz mam taka sama sytuacje, z tym ze jestem pewny 100% ze mam tempomat gdyz go nieraz uzywalem, ale bezpiecznika nr 11 tez u mnie brak i tempomat wciaz niedziala

!! [br]Dopisany: 17 Styczeń 2009, 22:20_________________________________________________ :mysli: wierze ze naprawa nie jest kosztowna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy da sie załorzyć tempomat w a4 b5 1998 silnik 1.8 kod ADR proszę o pomoc zakładałem już w golfie wiązke sam zrobiłem w audi 1.8 tdi natomiast do tego silnika nie jestem pewny czy to urządzenie podejdzie. Dodam, że gaz jest sterowany linką. Pozdrawiam i proszę o schemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Musisz sprawdzić czy układ jest szczelny.

Aby to zrobić trzeba zamknąc zawór w pompie podcisnienia ponieważ jest on normalnie otwarty (NO)

Dodatkowo czy do sterownika dochodzą wszystkie sygnały z manetki i pedałów.

Wszystko masz na schemacie.

Mam tempomat montowany przez siebie, a dawcą było A8 3,7.

Niestety sterowniki mają wadliwe elementy (chodzi o ich zużycie czasowe) i większość sprzedawanych jest uwalona.

Najlepiej jakbyś podmienił ze sprawnego do swojego.

Przy tempomacie podciśnieniowym na liczniku nie ma żadnej informacji o włączeniu.

Poniżej schemat

tempomat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...