Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wolniej przyspiesza od 3,2 tys. obr [BEX QUATTRO LPG]


Norakus

Rekomendowane odpowiedzi

[A4B6 1.8T Quattro BEX + LPG]
Elitko, dwie sprawy:

1. Gdy zgaśnie mi samochód (bo np. dodam za mało gazu przy ruszaniu i za szybko sprzęgło puszczę), potem muszę z 20s kręcić zanim odpali. Czy to normalne, że tak się "zalewa"?

2. Gdy jadę i mam np. ponad 2 tys. obr. np. na 4 biegu i dam gaz w podłogę, to równo przyspiesza do ok. 3,2tys obr. a przy tych obrotach tak jakby "przysiada" i dalej wolniej przyspiesza, czuć przeskok przy tych obr. jakby coś go spowolniło.
Miał ktoś taki przypadek, co to może być?

czy zawór DV, inny zaworek lub cewki/świece mogą dawać takie objawy? Jeden zaworek stojąc przodem do samochodu, po prawej stronie za silnikiem, mam siwy (był czarny) i jakby pękł lekko na łączeniu. taki w kształcie latającegi spodka, mały. (wybaczcie za opis zale dopiero raczkuje w mechanice samochodowej)

Edytowane przez Norakus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób logi 2+33, 33+32,  115+118, 3+20 pewnie turbo nie pompuje albo coś z mieszanką na lpg żle ustawione i wstaw mape z programu lpg jak masz kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że zawór N75 nie trzyma ciśnienia i przepuszcza i za to czuć utrate mocy 

A jak ten zaworek jak mówisz w kształcie spodka jest pęknięty to też należy go wymienić na sprawny i wtedy obserwować 

Edytowane przez HouseNight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel zamówiony - doszedł,  VCDS lite 1.2 jest, będę w weekend sprawdzał. Tymczasowo problem ustał, ale i tak warto zerknąć czy jakieś błędy są zapisane. Muszę trochę poczytać instrukcji do VCDSa /VAGa i wrzucę wtedy logi.

Chyba, że jest jakiś post warty uwagi na temat diagnostyki VCDSem / VAGiem ?

Edytowane przez Norakus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...