Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wygłuszenie + nowe głośniki + wzmacniacz


Mateurz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam Audi A4 B5 Sedan(polift). Obecnie mam oryginalne glośniki(4 z przodu, 2 na półce). Wymieniłem ostatnie radio na Sony o "mocy" 4x55W. Chciałbym uzyskać lepszą jakość dźwięku i może trochę głębszy bas.

Na pewno wygłuszę drzwi. Po wygłuszeniu wewnętrznej części drzwi(tej blachy) jak okleić zewnętrzną część żeby maty się trzymały.

Chcę również wymienić głośniki na 165mm. Możecie mi jakieś polecić do 200-300 zł(najlepiej z gwizdkami i zwrotnicami). Koniecznie głębokość montażowa poniżej 60mm.

Zastanawiam się jeszcze nad wzmacniaczem do głośników przednich. Czy duża różnica będzie między bezpośrednim podłączeniem glosników do radia, a podłączeniem przez wzmacniacz? Gdzie proponujecie go ukryć? Byle nie w bagażniku, bo nie chcę ciągnąć kabli przez cały samochód. Również możecie polecić coś używanego. Chyba, że bez wzmacniacza można się obejść i radio i tak zagra dobrze.

 

Co sądzicie o tym planie i co byście zmienili? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz uzyskać? basowe brzmienie czy czysty dźwięk? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lukirks83 napisał:

Zależy co chcesz uzyskać? basowe brzmienie czy czysty dźwięk? 

Coś pomiędzy, ale bardziej zależy mi na czystym i "przestrzennym" dźwięku. Myślę, że bas też się poprawi po wymianie seryjnych głośników.

Jechałem ostatnio A4 B8 i bardzo spodobał mi się przestrzenność muzyki i chciałbym uzyskać coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mateurz napisał:

Coś pomiędzy, ale bardziej zależy mi na czystym i "przestrzennym" dźwięku. Myślę, że bas też się poprawi po wymianie seryjnych głośników.

Jechałem ostatnio A4 B8 i bardzo spodobał mi się przestrzenność muzyki i chciałbym uzyskać coś podobnego.

albo zestaw audi BOSE albo zestaw odseparowany np. Hertz, do tego kable 2*2,5mm, wygłuszenie drzwi, no i radio coś np.  4*50w MOSFET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, ze jakis miesiac temu robilem audio w mojej a4 majac dokladnie takie potrzeby i plany jak ty ;d.
Ogólnie musisz dojsc jaka moc rms dokladnie ma twoje radio. I wtedy zdecydowac czy dajesz ten wzmak z przodu czy nie (bo najlepiej dopiero wtedy wybrac glosniki). Jesli tak to musisz skupic sie tez na wymiarach wzmaka. Ewentualne miejsca scisle zalezne od wymiarow, to:
Schowek (niewielki wzmak z mosfet z uwagi zeby sie nie przegrzal),
Miejsce pod fotelem,
Miejsce pod kierownica.
Pamiętaj ze z tylu prawdopodbnie masz fabryczny wzmacniacz 2x20 pod jednym z glosnikow w półce (to tez zweryfikuj).
U mnie na ten moment sa wygluszone przednie drzwi za pomoca zakupionego kompletu mat i pianki (okolo 200zl za komplet) oraz wsadzone z przodu 16cm GMSy pro 965 (jakies 220zł za komplet). Wszystko na fabrycznych kablach i poki co zasilane na fabrycznym radiu concert I. Gra jak bajka. Też planuje wsadzić jakiś mały 2kanałowy wzmak gdzies z przodu, ale to dopiero jak znajde czas i dojde w jaki sposob pociagnac kabel od aku do srodka. Jak masz pytania to śmiało, chętnie podzielę sie doświadczeniami.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bobik114 dzięki za odpowiedź.

Jeśli i tak muszę zamontować wzmacniacz z bagażniku to wpadłem na pomysł żeby wymienić głośniki z przodu, z tyłu na półce wsadzić wysokotonowe głośniki, a w bagażniku wsadzić mały subwoofer. Głośniki z przodu oraz subwoofer podłączyłbym do wzmacniacza, a głośniki na półce bezpośrednio do radia.

Tylko niestety wszystko wyjdzie na pewno sporo ponad 1000 zł.

Dlatego zastanawiam się tylko nad wygłuszeniem przednich drzwi i oraz wymianą głośników z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm na twoim miejscu zrezygnowałbym z wysokotonowych w półce, ogólnie dąży się do tego żeby scena i wokal (czyli głownie wysokie tony) dochodziły do nas z przodu, chyba że nie zależy ci na takim efekcie i czesto wozisz kumpli z tyłu ;d co do niskich tonów to duzo ciezej okreslic ich lokalizacje i kierunkowosc. Mysle ze juz samo wygluszenie i wymiana glosnikow z przodu dadza ci super efekt i po tym bedziesz mogl decydowac czy potrzebujesz wiecej.
Powiedz mi jaka moc rms ma twoje radio i czy masz fabryczny wzmacniacz z tyłu w polce

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio to SONY DSX-A400BT, w teorii ma "4x55W", ale mocy RMS nie mogę znaleźć. Poza radiem mam wszystko fabryczne. 

Czy głośniki Powerbass s-6c nadają się pod samo radio?(RMS 70W).

Czy podłączenie tylnych głosników(a właściwie ich aktywnego wzmacniacza) pod chinche w radiu ma sens? Wtedy miałbym oddzielny korektor dźwięku dla tyłu. Czy coś by to dało?

Edytowane przez Mateurz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze te glosniki sa "jednymi z dość nadajacych sie" pod radio ewentualna korzyść bedzie taka, ze jesli zdecydujesz sie na wzmaka w przyszlosci to na pewno odblokujesz w nich dodatkowy potencjał, chociaz jesli na 100% rezygnujesz ze wzmaka to moze lepiej jakies phonocar, niski rms nadaje sie do radia, duzo latwiejszy montaz przez mala glebokosc montażową i niższa cena. Mozesz smialo podpiac tylne chinchami. Kiedyś zastanawialem sie nawet, zeby zamiast tego fabrycznego mini wzmacniacza podpiac cos delikatnie mocniejszego (w tej kostce masz zasilanie), tylko nie wiem jak to jest fabrycznie zabezpieczone.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwizdki też muszę wymieniać, czy mogę zostawić stare i podpiąć je pod zwrotnicę od tych Powerbassów?

Znalazłem dosyć okazyjnie te głosniki, tylko że bez gwizdków(mogę ewentualnie dokupić jakieś inne)

Te Powerbassy bez wzmacniacza zagrają dużo lepiej niż seria?(załóżmy, że w obu przypadkach mam wygłuszone drzwi). Nie znam się na tym do końca, ale jeśli radio jest za słabe do głośników to nie będzie spadku jakości dźwięku i zniekształceń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio ma w rms jakieś 35W takze nie pociągnie głośników,  ja bym wolał dodać mocny "piec" i zawsze to lepiej zagra i mocy mozesz zostawić na jakiegoś suba jeszcze. Kable głośnikowe i wygłuszenie to podstawa na początek. Ja wygłuszałem matą SOUDAL matą dekarską 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "nie pociągnie"? Nie będą grać w ogóle, cicho, czy słabo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś wzmacniacz na tyle mały, żeby można go schować gdzieś z przodu? Np. za schowkiem.

Ewentualnie poleć mi jakieś inne głośniki, które będą lepsze od seryjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodziłbym się z lukirks83. W moim przypadku, fabryczne 10cm glosniki na fabrycznym radiu pierdzialy juz po lekkim zglosnieniu. Po wygluszeniu drzwi i wymianie glosnikow na 16cm GMS. Glosniki na fabrycznym radiu graja duuzo lepiej i juz jest duzo wiecej basu (na tyle ze na pewno nie potrzebuje juz zadnego suba). Nawet po bardzo mocnym podglosnieniu nic nie pierdzi, a na radiowym eq mam czesto bass na +6 (czyli max). Zgodze sie ze na pewno "mocny piec" tylko pomoze i poprawi jakosc dzwieku, ale nie ma co ukrywac, ze b5 to juz leciwy model i domyślam sie ze Mateurz nie chce inwestowac w niewiadomo jaki sprzet i przerobki. Ja tez mam zamiar dorzucic u siebie wzmacniacz, ale bedzie to jakas mała 2kanałowa używka z olx, ktora schowam gdzies z przodu i podebne pod fabryczne kable.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bobik114 napisał:

Nie zgodziłbym się z lukirks83. W moim przypadku, fabryczne 10cm glosniki na fabrycznym radiu pierdzialy juz po lekkim zglosnieniu. Po wygluszeniu drzwi i wymianie glosnikow na 16cm GMS. Glosniki na fabrycznym radiu graja duuzo lepiej i juz jest duzo wiecej basu (na tyle ze na pewno nie potrzebuje juz zadnego suba). Nawet po bardzo mocnym podglosnieniu nic nie pierdzi, a na radiowym eq mam czesto bass na +6 (czyli max). Zgodze sie ze na pewno "mocny piec" tylko pomoze i poprawi jakosc dzwieku, ale nie ma co ukrywac, ze b5 to juz leciwy model i domyślam sie ze Mateurz nie chce inwestowac w niewiadomo jaki sprzet i przerobki. Ja tez mam zamiar dorzucic u siebie wzmacniacz, ale bedzie to jakas mała 2kanałowa używka z olx, ktora schowam gdzies z przodu i podebne pod fabryczne kable.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

ale jakie 16 i ile mocy ze aż tak pięknie grają? niestety jeżeli ktoś chce mieć porządne audio to trzeba zainwestować pieniądze, nawet dobre słuchawki kosztują kilkaset złotych to co tu żydzić na porządny piec, poza tym wzmacniacz też pracuje i się nagrzewa to chowanie go w miejsca gdzie nie bedzie się chłodził to tak jakbyś woził bombę w samochodzie. Poczytaj na początek co to jest wzmacniacz i jakie spełnia funkcje.

Jak Wam szkoda kasy to po co ten temat wogóle??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ty taki toksyczny. Owszem, zeby miec porzadne audio trzeba zainwestować. Ale trzeba miec tez troche rozsadku. Bez sensu jest tak "inwestować", zeby audio stanowilo polowe wartości auta. Owszem wzmacniacz pracuje i naturalnie sie grzeje, ale tobie polecam poczytać co to jest wentylacja, przy pomocy dwoch niewielkich i niewidocznych otworow mozna tak poprowadzic strumien powietrza, ze jakis niewielki wznacniacz z mosfet na pewno nie bedzie mial problemow z przegrzewaniem. Powiedz mi, czy kiedys próbowałeś eksperymentowac z takimi glosnikami tej srednicy przy wygluszeniu i takim stosunku mocy? Czy tylko powtarzasz typowe teksty za tlumem z internetu?
Ja mowie o tym co wiem i co realnie slysze, bo już to mam w moim aucie.
Myślę, ze celem tego watku jest stworzenie przyjemnego brzmienia niewielkim kosztem, na pewno wątek ten nie nazywa się "mam nieograniczony budzet na audio, co dalej".
Autorowi polecam zaczac od glosnikow i wygluszenia. Jeśli cos ci bedzie trzeszczało lub braknie ci mocy, zawsze mozesz dorzucic piecyk.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które głośniki będą lepsze pod samo radio? Powerbass s-6c, GMS 965 czy GMS 960? Ewentualnie Phonocar 66126, ale w zestawie nie ma zwrotnic.

Czy gwizdki też mam wymieniać czy mogę zostawić stare? 

Czy robić coś z tyłem czy zostawić tak jak jest? Myślałem nad tym, żeby podpiąć je do złącza subwoofera w radiu. Wiecie może jaką moc mają oryginalne głośniki NOKIA w tylnej półce i jaki wzmacniacz tam siedzi?

Edytowane przez Mateurz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie pod samo radio lepiej powinny zagrac phonocar. W tym akurat ci nie doradze, bo nie wiem i nigdy nie slyszalem reszty z wymienionych glosnikow. Jesli na 100% rezygnujesz ze wzmaka to bym na twoim miejscu wzial phonocar, jeśli nie, to chyba bym wzial najtansza opcje z pozostalych ;) na wzmacniaczu jest napisane 2x20 wiec pewnie glosniki maja okolo 40w

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zwrotnicy i ze starymi gwizdkami będą dobrze grały te Phonocary?

Mogę mieć powerbassy s-6c za 100 zł ze zwrotnicami(ale bez gwizdków).  GMS 965 za około 200 zł z gwizdkami i zwrotnicami. Phonocary za 60 zł.

Czy niezależnie od głośników które wybiorę zagrają lepiej od tych seryjnych?

Ile mniej więcej m2 mat potrzebuje na wygłuszenie drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...