Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AMB] Coraz gorszy rozdział siły hamowania (nurkuje)


dzikasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W swoim audi mam słabe hamulce, rzadko nim ostatnio jeździłem i jak przesiadłem się z powrotem stwierdziłem coś jest nie tak.

Dodam, ze samochód codziennie jeździł, nie zastały się hamulce.

Samochód podczas hamowanie nurkuje przodem, czuć, że tył bieże bardzo słabo, czy b6 ma rozdzielacz siły hamowania, a może macie jakieś inne sugestie. Bo dodam, że jeździ się makabrycznie strach przycisnąć. Hamulec jest taki jak powinien być nie wpada, na postoju przy zgaszonym silniku robi się jak skała, pomóżcie plisss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wina klocków

trzeba sprawdzić przewód z kolektora do serva

może jest nieszczelny albo sflaczały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewód sprawdzony i jest chyba ok, on ma później sporo rozgałęźników i trujników więc gdziekolwiek mogłaby być nieszczelność ale nie ma na 99,9%

[br]Dopisany: 19 Styczeń 2009, 19:42_________________________________________________ach przepraszam wszystkich za błędy ortograficzne :embarrassed:, ale jestem mgr inż. a nie polonistą :decayed: w dodatku bez pracy od tygodnia więc wszystko mnie wkur.... i nie zwracam uwagi na ortografię.

Postaramsię poprawić, żałuję za grzechy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewód sprawdzony i jest chyba ok, on ma później sporo rozgałęźników i trujników więc gdziekolwiek mogłaby być nieszczelność ale nie ma na 99,9%

[br]Dopisany: 19 Styczeń 2009, 19:42_________________________________________________ach przepraszam wszystkich za błędy ortograficzne :embarrassed:, ale jestem mgr inż. a nie polonistą :decayed: w dodatku bez pracy od tygodnia więc wszystko mnie wkur.... i nie zwracam uwagi na ortografię.

Postaramsię poprawić, żałuję za grzechy :evil:

to podstawówki nie kończyłeś??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś zaświadczonko, że nawet na maturze nie sprawdzali mi błędów, ale o dziwo dużo ich nie miałem :kox:.

A tak wracając do tematu czy b6 ma korektor, rozdzielacz siły hamowania?????????????????

Ma, jest zintegrowany z ABS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buuu, szkoda, że nie na tylnej osi, a czy jes jakas opcja ingerencji???

z tego co wiem to nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzikasz, co chwilę masz problemy z tym autem. Coś ty kupił? Chyba, że dawali za darmo, albo była mega okazja. W takim razie musisz się liczyć z tym, że wydasz sporą sumę na doprowadzenie auta do stanu używalności. Nie ma bata, musisz sypnąć groszem, zrobić kompleksową diagnostykę, wymienić co trzeba i już. Gdzieś pisałeś, że kupiłeś tanio, ok, ale coś za coś. Sądzę, że tutaj pomóc może tylko fachowiec. Wstaw furę do dobrego warsztatu i zrób ją jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak,

samochód stał ponad rok włączając podróż w kontenerze do polski, więc może troszkę się zastał. W stanach miał jedną właścicielkę, która robiła wszystko w autoryzowanym serwisie, ma fabryczne 120 tyś km. Samochód kupiłem z nowiutkim rozrządem, olejem, filtrami, tarczami, klockami, oponami itp. Cały problem zaczął się już w Polsce. Na cle przerysowali mi w Gdyni bok, k…wa, ale co tam to tylko zarysowana blaszka. Po zaczęciu jazdy nim okazało się, że jest potwornie zamulony, widocznie w Stanach kobiecie jeżdżącej po NY było to wsio ryba jak przyspiesza. Bo 60-ciu 70-ciu szedł normalnie ale potem zwałka. No i palił coś pod 15 litrów. Po różnych perturbacjach wycięciu kata, diagnostyki, zajmowali się nim chłopcy na Przasnyskiej, spalanie spadło do średnich 11,5 czyli spoko, Przyspieszenie 0-100 na początku wynosiło coś koło 13 s wg stopera, teraz coś koło 9-ciu s, duża poprawa. Ale ja chyba mam jakiś niefart do tego samochodu. Hamulce jakoś osłabły, bóg i partia raczy wiedzieć co jest, a na dodatek na potwierdzenie tezy, że Audi nie jest mi pisane i mści się na mnie to, że zmieniłem markę to przedwczoraj spaliła mi się przetwornica od Xenona, a drugim samochodzie, którym podróżuję na co dzień zaczęło dawać o sobie znać koło dwumasowe. K…wa ja w tym roku nie mam farta. Na dodatek od 1-wszego stycznia zlikwidowali oddział firmy, w której pracowałem i 14 osób poszło (łącznie za mną) na bruk. Wiec rok 2009 zaczął mi się zaje…ście beznadziejnie.

Pzdr wszystkich fanów AUDI, to naprawdę fajne samochody, ale może nie dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dość tych hamulców, mam wrażenie, ze coraz słabiej biorą i coraz bardziej furak nurkuje przodem, pomocy bo nie mam pojęcia jak zacząć działać w tym temacie. Myślałem, że się dotrą czy ułożą a tu 1700km znów przejechane a hamulce kiepskie jak nigdy. ABS działa tak jak powinien, pedła hamulca normalny nie wpada, nie jest twardy zero błędów w VAG-u tylko siły hamowania zwłaszcza na tył brak, co robić :([br]Dopisany: 05 Marzec 2009, 17:22_________________________________________________Czy naprawdę nikt nie ma żadnego pomysłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...