Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B7 Nie działa tempomat

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemanko wszystkim !

Tematem jest nie sprawny tempomat w A4 B7 2006R. 1.8T Quattro.

Sprawdziłem:

-Manetka sprawna (sprawdzana VCDS'em) + podmieniana z innego.

-Aktywacja (kodowanie 11463) nie zmienia nic, w kodzie zero-jedynkowym w grupie 066 widzi tylko ruch manetki ON, pierwsza cyfra to 0 a chyba powinna być 1 oznaczając zarówno aktywacje.

-Czujnik sprzęgła był nie sprawny jak kupiłem auto i został wymieniony na nowy Oryginalny Audi, teraz wszystko ok widzi ruchy sprzęgła i hamulca.

-Podmienienie modułu kolumny kierowniczej 8E 953 9949 Q na taki sam nie przyniosło zmian. Próbowałem zakodować w grupie ABS według tego co jest w necie, lecz mój VCDS 14.10 tak nie potrafi.

-Brak jakichkolwiek błędów.

 

Co jeszcze mogę zdziałać ? Może ktoś z okolic Bydgoszczy może pomóc ?

Pozdrawiam i liczę na obfita dyskusję ;)

Edytowane przez FranekTDI

Opublikowano

Było o tym już wiele tematów i nikt nie chce pomóc. Ja mam to samo . Powodem jest to że komputer silnika nie widzi predkosci. Dlaczego mi wiadomo

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Nie wiadomo

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Musisz w sterowniku silnika 01-Engine klikasz koduj i wpisujesz 11463 (Cruise Control System [CCS] Activation)

Opublikowano
  • Autor

Gdybyś przeczytał temat, to byś wiedział że tak robiłem. 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

I co ruszyło się coś w temacie?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Próbowałem zakodować w grupie ABS według tego co jest w necie, lecz mój VCDS 14.10 tak nie potrafi."

 

I tu pies pogrzebany 

Edytowane przez black_edition

Opublikowano

Mam jedynie błędy 01315 w liczniku i w

18097 w silniku . Są bo ktoś w aucie zmieniał automat na manuala

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Teraz rodzi się pytanie jak jest pobierana informacja o predkoaci . Czy ze skrzyni czy z  abs w przypadku Manuala i automata. Skoro nie pokazuje Ci prędkości to coś w tym kierunku bym szedł 

Opublikowano

Tak ale predkosciomierz dziala. Prędkość z impulsatoea na skrzyni

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Ja bym zrobił w ogóle od sprawdzenia wszystkiego. W blokach sprawdż hamulec, sprzegło, gaz . Powinno zmieniac sie z 0 na 1 . Nastepnie manetka to samo . To jest w sumie podstawa.

Ja miałem przypadek u siebie, ze temponat nie aktywował sie w ogole a inne kierunki działały . Na allegro kupiłem nowy za 60zł bodajze i zaczeło wszystko chodzić wtedy

Opublikowano

Wszystko inne dziala sprawdzałem w vagu . Jedyni3 tej prędkości ecu nie widzi o to jest problem dlaczego. Licznik dziala poprawnie

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Zobacz czy kodowanie jest na manual chyba 00002 

Opublikowano

Kodowanie też zmienione już ktoś przede mną to robił

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

I cóż... taki beznadziejny problem ?!

Ludzie dokładają i wszystkim bangla, a My tempomat w oryginale i nie mamy przyjemności korzystać :/

Opublikowano

No niestety nie wiem czemu tak jest. Wyciągnąłem licznik i przecialem przewod sygnalu predkosci z licznika. Wyskoczył błąd w ecu brak sygnalu predkosci.
Więc ecu wie że prędkość nie dochodzi ale jak dochodzi to itak jej niema w blokach pomiarowych

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Jeszcze bym pokombinowal z licznikiem i CAN.  Ogólnie coś z przesylem jest nie tak.  A abs pokazuje prędkość w km/h w czy? Może w niego by się wpial 

Opublikowano

Abs pokazuje prędkość dobrze. Ale licznik dziala

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

To wepnij się w kabel od abs 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.