Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ile prawdy w " męczeniu diesla " ??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Nie raz spotkałem się z opinią że jak ktoś posiada autko w dieslu i porusza się nim praktycznie tylko do pracy pare km. w jedną i powrót to silnik jest ciągle niedogrzany co powoduje różnego rodzaju awarie . Czy taki styl użytkowania auta tz." krótkie szybkie traski " może spowodować szybkie zarrznięcie silnika ? Nie od dzis wiadomo że dieselki lubią długie podróże ale czy tylko długie ... :mysli: ???? :mysli:

Opublikowano

ja już tak jeżdżę do pracy 3 lata - mam 3 kilometry, ale przeganiam go czasami i na dłuższych, i nic się z silniczkiem nie dzieje, ale nie od dziś wiadomo że silniczki z turbinką dziadków nie lubią :)

Opublikowano

Nie raz spotkałem się z opinią że jak ktoś posiada autko w dieslu i porusza się nim praktycznie tylko do pracy pare km. w jedną i powrót to silnik jest ciągle niedogrzany co powoduje różnego rodzaju awarie . Czy taki styl użytkowania auta tz." krótkie szybkie traski " może spowodować szybkie zarrznięcie silnika ? Nie od dzis wiadomo że dieselki lubią długie podróże ale czy tylko długie ... :mysli: ???? :mysli:

Tak, to prawda.

Krotkie odcinki (szczegolnie zima) dla diesla sa skroceniem jego zywotnosci.

Jesli masz do pracy 2-4km, to juz lepiej zeby samochod postal w miejscu niz zostal odpalony tylko "na chwile".

Opublikowano

Nie raz spotkałem się z opinią że jak ktoś posiada autko w dieslu i porusza się nim praktycznie tylko do pracy pare km. w jedną i powrót to silnik jest ciągle niedogrzany co powoduje różnego rodzaju awarie . Czy taki styl użytkowania auta tz." krótkie szybkie traski " może spowodować szybkie zarrznięcie silnika ? Nie od dzis wiadomo że dieselki lubią długie podróże ale czy tylko długie ... :mysli: ???? :mysli:

Tak, to prawda.

Krotkie odcinki (szczegolnie zima) dla diesla sa skroceniem jego zywotnosci.

Jesli masz do pracy 2-4km, to juz lepiej zeby samochod postal w miejscu niz zostal odpalony tylko "na chwile".

a mnie się wydaje że każdy silnik, nie tylko diesla, męczy się takim sposobem jazdy

Opublikowano
  • Autor

właśnie mam do pracy 5 km i niewiele mam okazji aby przycisnąć ... problem w tym że czasem silnik nie złapie 90 stopni a już musze go gasić .... tak stoi 8 godz. i znów do domu i postój . Z wieczorka jakaś traska po marketach to jedyna okazja aby silnik miał odpowiednią temperature ale dalej jest to jazda w korkach po mieście . Czy takie użytkowanie samochodu wskazuje na to aby zmienić na benzynke ??

Opublikowano

Nikt nie mowi, ze masz zmieniac na PB :D ...ale przy takiej eksploatacji auta, to IMO 2.5TDi bylo zlym wyborem :cool1:

  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano

Ja mam do pracy ok 22 km i do tego połowę w korkach. Mimo to silnik sie nie nagrzewa do 90. Jaka może byc przyczyna?

Opublikowano

Ja mam do pracy ok 22 km i do tego połowę w korkach. Mimo to silnik sie nie nagrzewa do 90. Jaka może byc przyczyna?

nie na temat piszesz.

ale przyczyną może być termostat

Opublikowano

Ja mam do prcy 22km w jedną strone, czasem jest tak że mam duży nawał pracy i autko stoi z 3-4 dni nie ruszane, czy dobrym pomysłem jest diesel ? Szczególnie jest tak w zime... Latem to już luzik bo zawsze jest jakis wypad gdzieś tam poza miasto

Opublikowano

Ja mam do pracy ok 22 km i do tego połowę w korkach. Mimo to silnik sie nie nagrzewa do 90. Jaka może byc przyczyna?

:szukaj:

Opublikowano

Ja mam do pracy ok 22 km i do tego połowę w korkach. Mimo to silnik sie nie nagrzewa do 90. Jaka może byc przyczyna?

termostat od wody, czujnika tez nie mozna wykluczyc

Opublikowano

Ja mam do pracy ok 22 km i do tego połowę w korkach. Mimo to silnik sie nie nagrzewa do 90. Jaka może byc przyczyna?

:szukaj:

:embarrassed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.