Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Używane baterie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałem się was poradzić czy opłaca się kupować regenerowaną baterię do laptopa. Sprzedawają takie na allegro. Niby dają gwarancję. Ktoś ma doświadczenia jakieś z bateriami do laptopów??

Moja już wogóle nie trzyma, totalna dętka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regenerowana bateria, to nic innego, jak nowa - resetuje się elektronikę Twojej starej baterii i wymienia w niej ogniwa na nowe, więc to dokładnie tak, jakbyś kupił całkowicie nową baterię - z tym, że taniej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój znalomy kupił regenerowaną baterię do laptopa HP. No i do oryginału dość sporo jej brakowało. Jej skuteczność była niższa o około 1/2 do tej która była standardowo instalowana w laptopie HP.

____________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regenerowana bateria, to nic innego, jak nowa - resetuje się elektronikę Twojej starej baterii i wymienia w niej ogniwa na nowe, więc to dokładnie tak, jakbyś kupił całkowicie nową baterię - z tym, że taniej;)

to tak prawie jak mowisz.

tylko ze najczesciej wsadzaja tam najtansze ogniwa. a to im nie wrozy dlugiej pracy;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja bateria jest dętka przypuszczam dlatego, bo jak używałem laptopa to praktycznie zawsze był pod siecią. Co się wiązało z tym, że bateria również miała cały czas ładowanie. Kolega mi mówił, że baterie mają pamięć i bywa że właśnie z powodu tej pamięci bateria nie jest się w stanie teraz już naładować. Dlatego ma się wrażenie, że bateria nie trzyma. Podobno można zresetować pamięć baterii, ale ja sam nie wiem jak. Przypuszczam, że ogniwa w mojej baterii nie są nie wiem jak wyeksploatowane, ale pamięć uniemożliwia ładowanie ich. Jeśli ktoś ma tutaj pojęcie o bateriach lub zna się w tym temacie miło byłoby jakby się wypowiedział. Co do regenerowanych baterii czekam na dalsze wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria powinna pracować jak w tel. kom. spróbuj potraktować ją w taki sam sposób tj. Rozładuj kompletnie i podłącz na całą nockę do ładowania bez włączania notebooka, i tak 3 razy.

Na bateriach się nieznam, ale w tel. mi pomogło. Powodzenia. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregory, podaj nazwę i model swojej baterii. Na elektroda.pl są podane symbole pamięci w różnych bateriach, jak i czyste wsady do nich. Żeby zresetować baterię, trzeba mieć do niej ów wsad (zawartość pamięci), programator i poprawiony wsad (taki, jak oryginał, ale ze zresetowanym licznikiem ładowań).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ta bateria to:

11.1V -4000mAh

BP-LYN(4000) (PAN)

Na Elektrodzie też czasem bywam, ale w ten sposób nie myślałem że można to z elektrody wiąć i ją naprawić.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...