Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chiństkie opony - co sądzicie?


zaba84

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka...  Muszę przed wyjazdem na urlop kupic opony.

Byłem dziś u wulkanizatora to niestety ceny za za uzywane 10 letnie opony powalają.

Zastanawiam się na oponami budżetowymi.  Jeden ze znajomych jeździ juz rok na GOODRIDE i jest zadowolony, inny znajomy kilka tyg temu kupil jakies ZETEX  i też zadowolony.

Opinie w google na temat opon budżetowych są różne, najczęściej negatywne opinie są od osob które nigdzy czegoś takiego nie używali.

Ja znalazłem np coś takiego:

http://allegro.pl/4xopony-letnie-205-55zr16-94w-xl-gencotire-g7-rant-i6801754802.html

http://allegro.pl/4x-opony-sailun-205-55r16-atrezzo-elite-rant-2017-i6711176167.html

http://allegro.pl/4x-opony-letnie-205-55r16-91v-firemax-fm601-i6865590934.html

http://allegro.pl/4x-opony-letnie-205-55r16-91v-goodride-sa37-rant-i6769570814.html

 

Co myślicie nad czymś takim, o przykładach.

Może ktoś używał i się wypowie z użytkowania?

 

Edytowane przez zaba84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie goodride.moje 245/40/18 skakały na wywazarce jakby felga była krzywa ,a była prosta
Źle się jeździło no mocno drgalo od 110 do 160kmh

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał zetexa jakiegoś

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat kolego 3 lata temu. musiałem szybko kupić opony przed wyjazdem do Chorwacji. Też chciałem używki ale w końcu się przełamałem i kupiłem  17 firmy Ovation. Razem z przesyłką z oponeo zapłaciłem nie całe 1000 zł. I Powiem Tobie że jestem mega zadowolony . Komfortowo się na nich jezdzi i na mokrej i na suchej nawierzchni. Nawet przy 200 km/h nie ma z nimi problemu. Jedyny ich minus jaki zauważyłem to że przy niskich temp. powiedzmy coś około 5 stopni przy wilgotnej nawierzchni wydaję mi się że łatwiej tracą przyczepność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mono25 napisał:

Ja bym wybrał zetexa jakiegoś

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
 

Dlaczego...  ?

Właśnie jeden z moich znajomych ma tego zetexa i obecnie chwali..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie piszę że wybieram zetexa dlatego że są najbardziej popularne i widziałem zetexy w Renault scenic więc mogę powiedzieć że bieżnik jest bardzo dobry. z chińskich opon wybierz zetexa. Chyba że dębice.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja złego słowa  nie powiem o oponach goodride. Chińczyk jak Chińczyk- tania cena musi niestety się wiązać z jakością, dlatego też na chińskie opony dostajemy gwarancję na 2 lata, a nie na 5- jak w zdecydowanej większości opon. Co do goodride- mam je w 2 samochodach (renault clio 3 i iveco daily rok 2001) w obu samochodach opony sprawują się bardzo dobrze. Nie ma żadnego problemu z wyważeniem tych gum, nie są zbyt głośne, na śniegu pod stromą górkę też dały sobie rade bez najmniejszych problemów- ogólnie jestem z nich bardzo zadowolony ale muszę zaznaczyć, że mam je dopiero 1 rok, bieżnik jest bardzo głęboki, co będzie kiedy będą miały 3/4 lata to nie mam pojęcia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy a czy może ktoś cos powiedziec o oponach letnich SUNFULL? Interesowały by mnie 225/45/17 do a4 b6 avant 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli szukacie nowych opon w dobrej cenie to polecam Dayton dw510 evo, za niecałe 1000zł można kupić solidne opony grupy Bridgestone. Z tego co pamiętam produkują je w fabryce Brigstone w Poznaniu. Złego słowa na ich temat mieć nie mogę, na pewno będą lepsze niż kilku letnie opony premium. Zrobiłem na nich może niecałe 10 tk, a zużycia oraz dziwnych sytuacji nie dostrzegłem. Ciche, komfortowe, zakręty im nie straszne.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie miałem w b8 2 opony sunfull 245/40 18 i były nierówne,skakały na wywazarce góra,dół a znowu w innym audi a6 c6 4 opony 225/45 18 też sunfull i były równe tyle że po sezonie ok 15tkm z przodu zostało ok 4mm bieżnika czyli połowa a z tyłu 5mm trochę szybko się zużywają w porównaniu do poprzedników michelin pilot 3

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą zimę latam na Zeetex Ice-Plus i muszę powiedzieć, że dają sobie rewelacyjnie radę, mimo iż wcześniej nie miałęm z tą firmą do czynienia. 
 Co do letnich też słyszałem bardzo pochlebne opinie - konkretnie zeetex hp 1000. Jak wpadnie do mnie borbet A to zapewne je kupię - 183zł/szt - 225/R17/45 to naprawdę dobra cena względem jakości opon tej firmy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...