Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Avf problem z układem chłodzenia


kordan

Rekomendowane odpowiedzi

Na dluzszej trasie silnik rozgrzewa sie do ponad 110 stopni i to bardzo szybko. Gruby gorny waz jest rozgrzany i trzyma cisnienie nawet cala noc.  Chlodnica mimo temperatury jest zimna.

1. Wymienilem chlodnice. Bez zmian.

2. Wywalilem termostat i odpalilem silnik. Wszytko ok. Chlodnica zrobila sie goraca. Wrocilo grzanie w kabinie.

3. Wymienilem termostat i dalej tak samo. Dalej trzyma cisnienie. Ze zbiorniczka plynu chlodzacego ciagle wydobywa sie bialy dym, ktory nie smierdzi spalinami. Leci nawet na zimnym silniku.

 

Test co2 wypadl negatywnie. Brak spalin w plynie. Zbiornik czysty bez oleju. Pod korkiem oleju brak masla. Zbiornik babluje tylko gdy odkrecam korek i rzyga plynem dolnym zaworem.

Jakies pomysly? Podpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro bez termostatu wszystko wraca do normy to obstawiam termostat. Nawet nowy może być uszkodzony. Sprawdzałeś przed zamontowaniem w gorącej wodzie czy się otwiera?
Wg mnie termostat się nie otwiera, nie puszca płynu na chłodnicę (duży obieg) i gotuje ci się płyn. Układ działa tylko na małym obiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę go we wrzątku jak wrócę do domu. Dodam, że jak go odpaliłem bez termostatu i dogrzałem to rano nadal trzymał ciśnienie i wąż twardy jak cholera.

CO2, widać, jak dymi:

 

Edytowane przez kordan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ten test ma pokazać. Wiem natomiast jedno, że jak rozgrzanym silniku odkręcisz korek od zbiorniczka płynu to będzie się z niego dymić. Temperatura robi swoje. 
Rano jak odkręcałeś korek to było słychać syczenie?
Może jest zapowietrzony?

Edytowane przez aiwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przez całą noc trzyma ciśnienie i rano na zimnym silniku przy odkrecaniu korka syczy i wywala plyn dołem. Dymi na zimnym silniku ze zbiorniczka. Płyn jest zimny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z czymś takim, żeby przez całą noc nie zeszło ciśnienie z układu.
Sprawdzałeś korek zbiorniczka? On redukuje ciśnienie jak jest za duże?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka pytań:

1. Przy zamontowanym termostacie dolny waż od chłodnicy jest ciepły czy zimny?

2. Pisałeś, że bez termostatu wróciło ogrzewanie w kabinie. Rozumiem, że z termostatem nie masz ogrzewania?

3. Nie pisałeś czy sprawdziłeś termostat we wrzątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan na dzis. Wymieniony termostat -dziala. Wymieniona chlodnica. Auto troche odzylo. Po paru kilometrach chlodnica zaczyna sie rozgrzewac. Temperatura nie przekracza 90 stopni. Jest postep. Niestety dalej trzyma skubany cisnienie. Gorny waz nadal twardy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...