Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Praca silnika bez pokrywy zaworów ???


Osiollekk

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy można odpalić silnik bez pokrywy zaworów?

Pytam, bo ktoś mi powiedział, że widział u jakiegoś mechanika jak silnik pracował bez dekla, i przy okazji wymiany świec odpaliłem u siebie motor bez pokrywy, ale jak szybko to zrobiłem tak szybko zgasiłem, bo kolejno z suwami tłoków, wystrzelił olej, na sufit :) 

I tak rozumuje, że skoro 4 takie strzały były, i w kolejności tak jak pracuje silnik, to chyba to normalne. Poza tym musi być smarowanie wałków, wtrysków itd. i ten olej musi się jakoś rozprowadzać po tej komorze.

Ale znowu zaniepokoił mnie fakt, że po tej całej wymianie świec, jak odkręcam korek od wlewu oleju, to mi chlapie na zewnątrz. Potrzymałem obok ręke z 10s i musiałem ją umyć, a wydaje mi się, że wcześniej tego chlapania nie było...

Motor to konkretnie 2.0 BRD.

Wymieniałem też w tym czasie króciec wody, ten za silnikiem, i zdejmowałem chłodniczke egr.  Jakby to miało jakieś znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie PD-ki chlapią przez otwarty korek wlewu oleju , .. no w sumie to nie wszystkie, te wyłączone nie chlapią :decayed::hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, piotrsob1 napisał:

Wszystkie PD-ki chlapią przez otwarty korek wlewu oleju , .. no w sumie to nie wszystkie, te wyłączone nie chlapią :decayed::hi:

Chlapią bo sprężyny pompek pracują?

 

a to sikanie oleju? Też tak powinno być? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część współpracujących pod pokrywą mechanizmów jest smarowana rozbryzgowo i do tego właśnie są te "sikawki".

Cyrkulacja gazów pod pokrywą przenosi krople oleju na wszystkie elementy a jak odkręcisz korek to olej wydostaje się z przedmuchami na zewnątrz :decayed:

Tak ma być i nie ma się co w tym dopatrywać niesprawności :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...